Dünyaya hizmet vereceğiz

Dünyaya hizmet vereceğiz

Bab-ı Ali toplantılarına katılan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu şehir hastanelerinde ilk etabın 2017 yılı başlarında tamamlanarak hizmete başlayacağını söyledi.

120’ncisi düzenlenen Bab-ı Ali toplantılarının gündem maddesi Türkiye’nin sağlık reformu, şehir hastanelerinin sağlayacağı dönüşüm vizyonu ve sağlık ekonomisinde yarınki Türkiye oldu. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun katıldığı toplantı Pera Palace Otel’de gerçekleşti.

Sağlık alanında yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgiler veren Bakan Müezzinoğlu ilk olarak Türkiye’de çalışmakta olan doktorların dünya standartlarında olduğunu ifade etti. Müezzinoğlu konuşmasında, “Dünya ile yarışabilecek standartlarda hekimlerimiz var ve her türlü bilimsel gelişmeyi takip edebilen, uygulayabilen ve onlara imkan sağladığımızda bu örnekleri insanına sunabilen yetişmiş, tecrübeli, birikimli hekim arkadaşlarımız var” ifadelerini kullandı.

Şehir hastanelerinin Türkiye için önemine dikkat çeken Bakan Müezzinoğlu, bu hastanelerinin dünyaya sağlık hizmete verecek bir vizyonu olacağını kaydetti. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Kamu hastaneleri ile ülkenin sağlık dinamikleri standardını dünyanın sağlık standardına getirirken, şehir hastaneleri ile de standardımızı da dünya ile yarışabilen ve dünyaya sağlık hizmeti sunabilen bir vizyonu koymamız lazım. 2014, 2015, 2016 yılı sonu itibarıyla veya 2017 yılı başı itibarıyla büyük oranda ilk periyottaki hastanelerimiz Türkiye ve Türk milletinin hizmetine girmiş olacak. Bu bizim hem ekonomik dinamiklerimizi sarsmadan hem ülkenin sağlıktaki özgüvenini artırarak hem de yatırımcı ve girişimcimizin farklı alanlarda yine sağlığı ilgilendiren yeni atılıma, girişime zemin hazırlayacak bir prodüksiyon.” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir