Afgan uyruklu 4 Daeş militanı operasyonla yakalandı

Afgan uyruklu 4 Daeş militanı operasyonla yakalandı

Cihatcı john lakaplı muhammed emwazi nin geçtiğimiz ay istanbulda yakalanan yardımcısı aine ledley davise bağlı dört kişilik hücre operasyonla çökertildi.
4 de afgan uyruklu olan daeş militanlarından 3 ü tutuklandı kafa kesme görütüleri ile bilinen ve amerikanın vurduğunu açıkladığı cihatcı john lakaplı ömuhammed enwazinin yardımcısı aine ledley ddavizi istanbul polisi kasım ayında düzenlediği operasyon ile 11 adamı ile birlikte yakaladı 11 şüpheliden davizinde aralarında

olduğu 6 daeş militanı tutuklandı davizin kaldığı lüks villada ele geçirilen dijital veriler ile soruştumayı derinleştirenterör polis istanbulda davize bağlı ikinci bi daeş hüzresi olduğunu tespit etti.
MEcidiye köyde daeş hücre evine düzenlenen operasyonda afgan uyruklu hafız abdulbasit muhammed farooq abdul maten abdul gaffar şanavar şarfazar ve hassan harrak göz altına alındı evde yapılan aramalarda bir adet laptop bir adet ilgisayar ve bir adet harici disk ele geççirildi.
^ü tutuklandı polisdeki işlemlerinin ardından çağlayandaki istanbul adliyesine sevk edilen hafız abdul basit muhammed farooq abdul maten abdul gaffar ve hasan harrak tutuklandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir