AIDS rehabilitasyonunda yepyeni dönem

AIDS rehabilitasyonunda yepyeni dönem

Dünya Sıhhat Teşkilatı, virüsün çoğalmasını yavaşlatan antiretroviral rehabilitasyona erken başlamanın, hastalıkla maçta mühim avantajlar sağlayacağını duyurdu.

Dünya Sıhhat Teşkilatı aracılığıyla yapılmış olan izah etmeye yönelik, HIV virüsün çoğalmasını yavaşlatan ve kandaki kıymetini düşüren antiretroviral, başka bir deyişle direk virüsle mücadeleyi hedefleyen rehabilitasyona erken başlamanın ehemmiyeti kocaman.

Örgüt, erken rehabilitasyonun, HIV virüsü taşıyan bireylerin ek olarak uzunca ve ek olarak sıhhatli yaşamalarını sağlayacağını ve virüsü başkalarına bulaştırmalarının önüne geçeceğini vurguladı.

Dünya Sıhhat Teşkilatı HIV Kısmı Başkanı Hekim Gottfried Hirnschall, nihai 10 senede Hiv virüsü rehabilitasyonunda mühim süreçler kaydedildiğini söyleyerek şunları ifade etti; “Son on senede HİV rehabilitasyonunda alıcı tek iyileşme gördük. Elimizdeki

istatistiklere yönelik, hayat genelinde on milyon kişi halihazırda bu rehabilitasyonu görüyor. Bu rakam, Geçen birden çok yıl içerisinde çok kocaman yükseliş gösterdi. Bu Şekilde tek vaziyette hesaplamalarımız, antiretroviral rehabilitasyonun 2025 seneye civarı 3 milyon bireyin yaşamını kurtaracağını ve 3 buçuk milyon bireyin de HİV virüsüne yakalanmasının önüne geçeceğini meydana koyuyor”

Dünya Sıhhat Teşkilatı’nün yepyeni teklifleri doğrultusunda, Bm’in AIDS ile uğraş eden ajansı UNAIDS ve Bm Çocuklara Destek Fonu’nun da tek sonraki günlerde yepyeni sokak haritasını uygulamaya başlayacağı bildiriliyor.

Dünya Sıhhat Teşkilatı’nün yepyeni tavsiyeleri doğrultusunda erken rehabilitasyona anında başlaması gerekli olan kişi sayısı 26 milyon dolaylarında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir