Ankara’da önce elektrikli otomobil şarj istasyonunun açılışı yapıldı

Ankara’da önce elektrikli otomobil şarj istasyonunun açılışı yapıldı

Bakan Nihat Ergün, Ankara’ya sunulan önce cereyan motorlu Fluence ile tecrübe sürüşü de gerçekleştirdi. Endüstri ve Ticaret Bakanlığı, bakanlık içerisinde kullanılmak üzere 5 tane Fluence Z.E. siparişi vermişti.

Renault-Nissan İttifakı, kullanımda sıfır salımlı ulaşımda öncülüğü amaçlıyor. Renault markası, 4 çeşitli cereyan motorlu otomobil tipini 2011 ve 2012 senelerinde seri imalata başlayacak dünyadaki tek lider markadır. İttifak, cereyan motorlu araçları kapsamlı kitlelere ulaştırmak için kamu müesseseleri, hükümetler ve özel kuruluşlarla bugüne kadar hayat genelinde 100’den pek protokol inşa etti. 2010 seneninden başlayarak Ülkemiz’de; İstanbul, Ankara ve Gaziantep Megakent Belediyeleri ile yapılmış olan anlaşmalar da bu kapsamda gerçekleştirildi.

Oyak Renault Araba Fabrikaları, Renault Grubunun, cereyan motorlu araba seri üretim hedefinin gerçekleştirilmesinde, Fluence Z.E imalatı ile çok mühim ve lider tek oyun üstlendi. Oyak Renault’da 2010 seneyin nihai günlerinde ön seri üretimleri başarıyla

gerçekleşen cereyan motorlu Fluence’ın seri imalatı ise bu yaz nihayetinde başlayacak.. Böylece hem tek Türk otomobil Sanayisinde tek “ilk”e ek olarak imzasını atılacak hem tek de Hayat otomobil Sanayisinin devrimsel nitelikteki değişiminde sanayimiz öncüler aralarında koltuk alacak.

Sonbaharda hayat pazarlarına ihracatı başlayacak Fluence ZE, ülkemizde ise aşağı yapısı tamamlanan şehirlerde 2011 seneyin nihai çeyreğinde gündelik yaşamın tek parçası olarak trafikte görülmeye başlayacak.

Elektrik motorlu otomobiller şarj istasyonu network operatörü meydana gelen EŞARJ firması, Ankara’nın önce şarj istasyonu kurulumunu, 1 tane şarj ana birimi ile 2 tane normal şarj istasyonu olmak üzere, Endüstri ve Ticaret Bakanlığı’nda gerçekleştirdi. Ana ünite yardımıyla şarj istasyonu sayısı istek edildiği oranda artırılabilecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir