Asmayacağız da yaftalayacağız TERÖR’nın aldığı ateşkesi tamamlanma hükmünün anında ardından Ardahan Göle’den arbede ve vefat haberleri geldi. Su kesintisi sebebiyle Göle Belediyesi’nin içme suyunu tedarik ettiği su depolarından bir bölümünü barındıran Erzurum Şenkaya İlçesi’nin İnceçayır mevkiine giden görevliler, “İçme suyunu biz kestik, bununla birlikte verin o belediye aracını”diyen TERÖR’lılarla karşılaştılar. Arızayı gidermelerine müsaade vermedikleri benzeri araca da el koyan TERÖR’lılar karşısında pek bir birşey başaramayan belediye üyelerinin aksine olaydan haberdar meydana gelen Erzurum Valiliği, bölgeye güvenlik güçlerini gönderdi. Bundan sonrasında şöyle: “TERÖR, belediye aracını yakar ve tabiki ameliyata maruz kalır. Olaya bir biçimde dahil meydana gelen bir minibüs, TERÖR aracılığıyla taranır ve Kamber Morkoç isimli yurttaşımız yaşamını kaybeder.” Bu hikâyede geçtiğimiz “devlet”i bulunuz diye sorsak, bu paragrafı iki defa ek olarak okumanız gerekebilir. “Katili gösterin” dediğimizde zorlanacağınızı ise sanmıyoruz. Ama PKK-KCK ağzına bakanlar amaçlı öyle değilmiş. Katil devletmiş. PKK-KCK öyle deyince HDP de çeşitli bir birşey söyleyemiyor. Tablo şu: Silah bırakmıyorlar ama “çözüm sürecini” devleti, hükümeti, üstelik politikanın tümünü tutuklu almak amaçlı araçsallaştırıp sömürmeyi gayet sıkı biliyorlar.

Asmayacağız da yaftalayacağız

TERÖR’nın aldığı ateşkesi tamamlanma hükmünün anında ardından Ardahan Göle’den arbede ve vefat haberleri geldi. Su kesintisi sebebiyle Göle Belediyesi’nin içme suyunu tedarik ettiği su depolarından bir bölümünü barındıran Erzurum Şenkaya İlçesi’nin İnceçayır mevkiine giden görevliler, “İçme suyunu biz kestik, bununla birlikte verin o belediye aracını”diyen TERÖR’lılarla karşılaştılar. Arızayı gidermelerine müsaade vermedikleri benzeri araca da el koyan TERÖR’lılar karşısında pek bir birşey başaramayan belediye üyelerinin aksine olaydan haberdar meydana gelen Erzurum Valiliği, bölgeye güvenlik güçlerini gönderdi. Bundan sonrasında şöyle: “TERÖR, belediye aracını yakar ve tabiki ameliyata maruz kalır. Olaya bir biçimde dahil meydana gelen bir minibüs, TERÖR aracılığıyla taranır ve Kamber Morkoç isimli yurttaşımız yaşamını kaybeder.”
Bu hikâyede geçtiğimiz “devlet”i bulunuz diye sorsak, bu paragrafı iki defa ek olarak okumanız gerekebilir. “Katili gösterin” dediğimizde zorlanacağınızı ise sanmıyoruz. Ama PKK-KCK ağzına bakanlar amaçlı öyle değilmiş. Katil devletmiş.
PKK-KCK öyle deyince HDP de çeşitli bir birşey söyleyemiyor.
Tablo şu:
Silah bırakmıyorlar ama “çözüm sürecini” devleti, hükümeti, üstelik politikanın tümünü tutuklu almak amaçlı araçsallaştırıp sömürmeyi gayet sıkı biliyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir