Audi, alüminyumun sürdürülebilirliğine odaklandı

Audi, alüminyumun sürdürülebilirliğine odaklandı

Otomotiv pazarında hafif mimari teknolojisinin lideri meydana gelen Audi, sürdürülebilir alüminyum amaçlı evrensel bir standart oluşturup, gelecekte sertifikalı alüminyum faydalanarak otomobillerinin etrafa etkilerini hepten iyileştirmeyi hedefliyor.
2012 senesinde kurulan ve 2014 seneyi sonuna civarı, bir etraf kuruluşu meydana gelen IUCN (International Union for Conservation of Nature) desteğiyle alüminyum amaçlı sürdürülebilir standardın geliştirilmesini planlayan Alüminyum İdare Teşebbüsü, ham maddenin çıkarılması ve alüminyum üretilmesi ve işlenmesi süreçlerinin tamamında çevreci ve toplumsal kriterler tespit ediyor.
Girişim aracılığıyla ortaya konulan standartlar Audi’nin bütünsel ürün sorumluluğu yaklaşımıyla örtüşüyor. Premium otomobiller üreten Audi, yalnızca dik düzeyde petrol verimliliği sunmakla yetinmeyerek, ham maddenin çıkartılmasından imalat ve geriye dönüşüme civarı ürününün tüm dünya döngüsü süresince etrafsal etkilerini çözümleme etmekte. Her yepyeni ürün serisi amaçlı Audi, etrafa meydana gelen tesirini tanımlamak için sertifikalı etrafsal etki tahlili gerçekleştiriyor. Audi, yepyeni A3 modelinin daha önce kilometresinden bu yana bir evvelki jenerasyona yönelik daha güzel bir etrafsal ayak izine sahip olmasını sağladı. Sürdürülebilir malzeme ve imalat süreçlerine ek olarak yalnızca ultra hafif mimari dahi şuanki A3 modelinin evvelki nesle yönelik 80 kg daha hafif olmasını sağlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir