Audi’den Paris’te hayat prömiyerleri serisi

Audi’den Paris’te hayat prömiyerleri serisi

Paris Motorshow’da Audi A3 serisinin 5 kapılı çeşidi A3 Sportback, ailenin sportif azasi S3, yeryüzünde lansmanı online yapılmış olan ilk model meydana gelen RS 5 Cabriolet ve üretilen ilk dizel S model meydana gelen SQ5 TDI ilk defa otomotiv tutkunlarıyla buluşuyor. Audi, gelecekteki Q modellerinin dizayn diline ışık tutan Crosslane Coupe Concept’i de ilk defa görücüye çıkarıyor.

A3 Sportback, Teknolojiyle tek hamle önde

İlk olarak Cenevre Motorshow’da gösterilen ve kompakt sınıfa getirdiği ilerici teknolojilerle kocaman tek hayran kitlesi yaratan A3 Coupe’nin 5 kapılı çeşidi meydana gelen A3 Sportback, Audi’nin Paris Motorshow’da sergileyeceği modellerin en başında geliyor. A3 Sportback’i 3 kelime ile özetlemek mümkün: sportif, çok istikametli ve ilerici… Audi’nin ultra hafif yapı teknolojisi yardımı ile, A3 Sportback standartları yine tespit eden tek ağırlığa sahip ve

selefine yönelik 90 kilogram daha hafif. A3 Sportback, kuvvetli ve randımanlı motor yelpazesi, premium kompakt sınıfta devir açacak şoför dayanak sistemleriyle, Audi’nin ‘Teknoloji ile tek hamle önde’ sloganının hakkını veriyor.

Sportif S3, güç ve verimliliği buluşturuyor

Audi’nin 2013 seneyin 2. çeyreğinde pazara sunmayı tasarıladığı S3, 2.0 TFSI motoruyla sağladığı 300 hp’lik güç ve 380 Nm’lik tork değerine cevap 100 kilometre’de tükettiği 6,9 litre petrol kullanımı değeriyle çıtayı hepten yükseltiyor. Garip tek performans sergileyen S3, 0’dan 100 km/s’e S tronic şanzımanla 5,1 saniyede, manuel şanzımanla ise 5,4 saniyede erişiyor. Elektronik olarak 250 km/s ile sınırlandırılmış hıza sahip S3, S tronic ile donatılan versiyonunda 100 kilometre’de aşağı yukarı olarak sadece 6,9 litre, manuel versiyonunda ise 7,0 lt petrol tüketiyor. Alıcı güç ve verimliliğin yanısıra nihai derece çevreci de meydana gelen 2 litrelik motor kilometre başına 159 gr CO2 emisyonu değeriyle de bunu kanıtlıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir