Ayhan Akman: Galatasaray’ın Şampiyonluk İhtimali Zor

Ayhan Akman: Galatasaray’ın Şampiyonluk İhtimali Zor

Galatasaray ve A Ulusal Takımı’nın eskiyen futbolcularından, teknik patronluk kariyerine hamle atan Ayhan Akman, sarı-kırmızılı ekibin şampiyonluk talihinin sürdüğünü ifade ederek, “Gerçekçi de olmak gerekli. Şampiyonluk olasılığı kolay değil benzeri gözüküyor” diye konuştu. Akman, yaptığı bildiride, Galatasaray’ın gidişatı, Spor Toto Harika Lig’deki şampiyonluk yarışı ve A Ulusal Birlik’ın Avrupa Şampiyonası’ndaki şansını değerlendirdi.Galatasaray’ın berbat gidişinde Sambacı ortada alan oyuncusu Felipe Melo’nun takımdan ayrılmasının gösterişli meydana geldiğini aktaran Ayhan Akman, “Galatasaray sıkıntılarla boğuşuyor. Hamza hoca kesinlikle düşünmüştür ama gözüken Galatasaray’ın sezon başı planlamalarını iyi geçirmediği. Bilhassa Melo’nun ayrılması ortada alanda kocaman tek boşluğa sokak açtı. Melo, defansif bağlamda Galatasaray’ın kocaman yükünü taşıyordu. Sezon en başında kadronun UEFA Şampiyonlar Ligi de amaç alınarak ek olarak kalifiye oyuncularla desteklenmesi

gerekiyordu. Onda belli bir süre geç kalındı. Bunun üst kısmına Melo’nun gidişi, Galatasaray’ı ciddi bağlamda yaraladı” diye konuştu.
Akman, sarı-kırmızılı ekibin çok profesyonel futbolculara sahip meydana geldiğini anlatarak, şunları kaydetti: “Şampiyonluk talihi kesinlikle devam etmektedir. Nihai 4 sezonda 3 defa şampiyon olmuş futbolcular var. Şampiyonluk stresinin ne meydana geldiğini ve bunun altından ne türlü kalkılacağını çok iyi biliyorlar. Geriden gelebilirler fakat devre arası takviyelerinin puan transferler olması gerekmektedir. Elbette gerçekçi de olmak gerekli. Şampiyonluk olasılığı kolay değil benzeri gözüküyor. Seyircinin homurdanması, oyunculara ve yöneticilere reaksiyon göstermesi, camiadaki birlik ve beraberlik ortamının da kaçtığını gösteriyor. Şampiyonluğa giderken, idarenin, taraftarın ve futbolcu grubunun partner paydada birleşmesi gerekmektedir. Galatasaray tek taraftan da bunlarla uğraşıyor. İnşallah düzelir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir