Bakan Çelik: “Desteklerdeki Farklılıklar, Süt ve Hayvan Irklarının Kalitesini Artıracak”

Bakan Çelik: “Desteklerdeki Farklılıklar, Süt ve Hayvan Irklarının Kalitesini Artıracak”

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Sert, şu anda tüm aşağı gruplarıyla birlikte 53 kalem meydana gelen hayvancılık desteklerinin 5-6 kaleme indirilmesiyle alakalı çalışmaların aynı ritimde devam ettiğini ifade ederek “Süt ve hayvan ırklarının kalitesini AB standartlarına transfer ile alakalı desteklerimiz olacak. Bu konudaki tertip etmeleri de yakında kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

“TARIMSAL ENVANTER YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLİYOR”

Hayvan üreticileriyle ile yaptığı telefon müzakerelerinin sonrasında, hayvancılık sektörü ve desteklerle alakalı değerlendirmelerde yer alan Bakanımız Sert, hayvancılıkla alakalı mühim problemlerin aşıldığını fakat tek takım problemlerin da güncelliğini savunduğunu ifade etti. Bakanımız Sert şunları söyledi:

“Mesela kırmızı et hususu tek sorun olarak önümüzde duruyor. Bu sebeple Bakanlık içerisinde hayvan sayımızın ne civarı meydana geldiği benzeri tüm zirai envanterin yine gözden geçirilmesi noktasındayız. Bu hususla alakalı burada inşa edilmesi gerekli olan çalışmaları bitirdik. Bu çerçevede alanda vazife alacak personelimizle kendi her işletmenin sorumluları belirlenecek ve o sorumlulukları olan aracılığıyla o işletmeler izleyecek. Böylece sistem çoğalış sıhhatli tek biçimde işleyecek. Hayvan sayısı ne civarı oluyor, düştü mü, arttı mı, gerçek mudur, noksan midir, hata mıdır gibi? Bunlara bakılacak. Sorumlulukları Olan bireylerin takip edeceği işletmeler belirleniyor şu anda. Tek Sonraki günlerde bu dostları görevlendirmiş olacağız.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir