Beceriksizlik pahalıya patlıyordu

Beceriksizlik pahalıya patlıyordu

Karşılaşmanın kesinlikle favorisi Beşiktaş’tı. Adanaspor ligin dibine demir atmış, arınmak amaçlı gayret gösteriyor.. Ancak elindeki kadro ve oyun zihniyeti eksik. Rakibini huzursuz edecek, stress kuracak, katı uğraş edecek bir oyuncu kadrosuna sahip değiller. Epeyce narin bir stratejiyle oynuyorlar.
Böyle bir rakip karşısında Beşiktaş’ın işi bir sürü pratik benzeri gözüktü. İlk yarısı oyunun denetimi tamamıyla Siyah-Beyazlılar’daydı. Süre süre yaptıkları pas trafiği futbol yerine harika hareketler içerdi. Seyircinin beğeneceği türden örnekler gördük. Esasında önce yarıda kaçırılan pozisyonlar golle sonuçlanabilse fark bir sürü açılır ve yatıştırmaya önce 45 dakikada bitebilirdi. Siyah-Beyazlılar’ın sol bekinde oynayan Beck ile stoper Atınç bu denli zayıf kimi karşısında dahi zorlandılar.
bodrum escort

Ancak, beceriksizlik ve belli bir süre da özgüvenin yüksek oluşu pozisyonların cömertçe harcanmasına ne amaçla oldu. İlk golde Oğuzhan’ın attığı harika pası ağlara gönderen Aboubakar’ın hamlesi ve çabukluğu uyarı çekti. İkinci yarısı, Adanaspor daha emniyetli ve kontrollü bir oyun sergileyince Beşiktaş bocaladı. Rakip hüküm kapsamında çoğalamayınca daha çok hamle yemeye başladılar. İki değişik skorun rahatlığı futbolcuları oyundan düşürdü ve daha daha sonra yenilen golle bir sürü rahat, üstelik değişik kazanacakları karşılaşmayı bir anda zora sokup, ilgisiz terler döktüler demek abartı olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir