Benzinli araca düşük vergi

Benzinli araca düşük vergi

Otomobilde vergi reformu amaçlı düğmeye basıldı. otomobil piyasasının uzunca zamandır talep ettiği “çevre arkadaşı araçlara düşük vergi” isteğini Maliye Bakanlığı gündeme aldı. Sektörün taleplerinin onay edilmesi halinde etrafı ek olarak az kirleten, benzinli ve yepyeni nesil güneş pilli otomobillerin vergisi düşecek. Dizel araç vergileri ise benzer düzeyde kalacak. Maliye Bakanlığı Geçen günlerde Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ve Özel Tüketim Vergisi’nin (ÖTV) karbon emisyonuna yönelik tertip etmesi amaçlı sektör temsilcileri ile tek araya geldi. otomobil sektörü oyuncularının Maliye Bakanlığı’ndan vergilendirme sisteminin değişimine karşı taleplerde yer aldığı duyuruldu. Sektörün

oyuncularının ayrıntılı rapor hazırlamaya başladığı öğrenilirken, raporun tamamlamasının sonrasında çalışmaya nihai biçimi verilecek.

BENZİNLİ OTO VERGİSİ DÜŞECEK
Sektörün isteğinin onay edilmesi şeklinde etrafa ek olarak az kayıp verici taşıtlardan düşük miktarda MTV ve ÖTV alınacak. Sözgelişi bu vaziyette etrafa ek olarak az çıkarma verici benzinli taşıtların maliyeti düşerken, dizel araçlarda rastgele tek değişim olmayacak. Görevliler, bu çalışmanın Avrupa’da yaygın olarak uygulandığını anlam ediyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir