Boya Savunma İşleminde Uyarı Edilmesi Gerekenler

Boya Savunma İşleminde Uyarı Edilmesi Gerekenler

Bir çok şeyden ödün vererek aldığımız ve gözümüz benzeri baktığımız arabalarımızın daima pırıl pırıl olmasını isteriz. Boyasının mükemmel olması ve parlaması bizlere ektra tek huzur verir. Peki aracımızın bu görünümü alması amaçlı yaptığımız hata işlemler nelerdir ?. Şu an piyasada yer alan otomobillerin tek çoğu esasen metalik boya peki metalik boya ne manaya geliyor. Metalik boya korumasız olarak atılan opak boya üst kısmına kusursuzca atılması gerekli olan vernik tabakasından oluşur. Mükemmel işlemden kasıt eşdeğer oran ve gökyüzü geçirmeyecek eşdeğer oranda yapılmış olan tek vernik aksamı boyanın hem tek ek olarak parlak hem tek de ek olarak işlek görünmesini olanağı sağlar.
Kullanıcıların tek senelik periyotlarda yaptığı en kocaman hatalar savunma işleminden öncesinde arabalarını yıkatırken ve temizlik işlemlerinde kullanılan malzemeleri çoğu süre bu işi yalnızca para olarak gören acemi yıkamacılara bırakmaları. Çoğu süre duymuşsunuzdur filanca yıkamacı 5 Tl ek olarak çok veriyorum aracı resmen pırıl pırıl inşa ediyor dendiğini. İşte mühim meydana gelen bu noktada verdiğiniz para değil ya da arabanızın pırıl pırıl olması da burada mühim meydana gelen Otomobilin hangi malzemelerle hangi teknik bigiyle ve eküpmanla yıkandığıdır.
Aracınızı yıkayan elamanın hareketlerine uyarı edin silahı kullanma mesayesi,kullandığı fırça ve işlem anında aceleci tavırlar otomobil yıkama işlemi esnasında her süre geriye dönülmeyen hasarlara gerek olur.
Gelelim boya savunma işlemine aracınızın boyası senede tek defa yazlık ultra viyole ışınlar amaçlı tek kezde kışlık çamur ve tozların asit başka bir deyişle oksidasyon işlemine karşın savunma işlemi inşa edilmesi gerekir. Bu işlem ihtimal ettiğiniz benzeri çok pahalı ya da pratik değil tek iş değil. Bu savunma işine başlamadan öncesinde aracınızı tümüyle mükemmel yıkayın ya da yıkatın arabanızı gölge tek sahaya çekin ve birinci kalite yalnızca otomobil cilası ihtiva eden savunma (şüphesiz pasta işleminde kullanılmayan yalnızca cila) ürününü alın ve üstünde yer alan kullanma direktifini dikkatlice okuyun. Önce arabanızı tespit edecek parçalara bölün öncesinde tavandan başlayın zira tavanı sona bırakacak olursanız cila işlemi esnasında inşa edilmesi gerekli olan toz alma sonrası benzer işlemi 2 ya da üç kere temizlik inşa ederek işi yorucu duruma getirirsiniz. Tvanın sağ ve sol yarısını farklı ayrı yapmanızı öneri ederim. Cilayı eşdeğer oranlarla ( Tek şeker kaşığı civarı miktarlarda 15-20 cm aralıklarla bırakın cila koyma işlemini çabuk tek biçimde gerçekleştirdikten hemen ardından yapı marketten aldığınız natürel süngerle (yakıt mahsulleri ihtiva etmeyen ince gözenekli ve yumaşak sünger) cilayı bütün yüzeye normal sehpa ya da tek yüzeyi temizlediğiniz baskıda bütün sahaya yayım işlem ardından ya tek pamuk ya da kadife tek bezle bütün sahası hafifçe temizleyin dökülen tozları kaportadan ve vinil aksamdan tek bez sayesinde uzaklaştırın. Bu işlemi sizlere ne türlü ek olarak pratik geliyorsa kullanacağınız malzamelere uyarı ederek ve fazla stress uygulamadan gerçekleştirin işlemin tamamıyla tamamlandıktan hemen ardından aracınızı gölgede 3-4 saat bekletin ve bu cilalama işlemi ardından arabanızı 4-5 zaman yıkatmayın. Cila işleminden hemen ardından aracınızı özel yıkama detarjanlarıyla yıkamaya itina gösterin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir