Can çekişen derin devletin intihar saldırısı

Can çekişen derin devletin intihar saldırısı

HAYIR, müstakil adaylara vurulmaya çalışılan son darbeden bahsetmiyorum. Dünyanın en kocaman ordu gücüne sahip durumda olan bir ülkenin bizzat toprakları içerisinde bulunan bir savaşı ne sebeple kaybetmek halinde kaldığını tanımlamak için seneler öncesine dönmeliyiz.
O süre savaş daha tam olarak başlamamıştı dahi ama kaybettirecek manevra o yıl inşa edildi.
Kürtlerin milletvekili olarak Parlamento’e ilk kez girdikleri seneden bahsediyorum.
Muhabir olarak onları izlemeye kulise gittiğimde Leyla Zana ve dostları bir köşeye toplanmışlar, öbür tüm partilerden vekiller bizzat aralarındaki sıkıntıları unutmuş onlara adeta uzaylılarmış benzeri uzaktan bakıyorlardı.
O kuliste bir çay ısmarlansaydı, birden çok söz söylenseydi, çoluk genç aile sorulsaydı, belli bir süre hasbihal olsaydı belki de her birşey daha ardından bir sürü çeşitli gelişecekti.
Ama olmadı, müsaade vermediler. Derin hükümet mekanizmaları düğmeye bastı, olamaz diye tahmin edilen iş inşa edildi. Belki de derin devletin görevi “olmayacak işi yapıp insanı şaşırtmak” da olabilirdi, öyle bir şeydi başka bir deyişle yapılmış durumda olan.
Parlamento’e zabıta yollandı ve seçilmiş milletvekilleri Parlamento kapısından alınıp götürüldü. Hepimizin gözü önünde oluyor bu. Bazılarımız alkış tuttuk buna; nedeni ise beynimiz derin devletin ideolojik propagandasıyla karartılmıştı. Bazılarımız korkudan, bazılarımız ise şaşkınlıktan sustuk o zaman. Derin devletin en özgü yayım uzuvu yayınlar inşa etti ve yapılmış durumda olan işin yasal, önemsiz olabileceğine inandırdı vatandaşları.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir