Continental, Kamyon ve Otobüs Lastik Imalatında Yepyeni Bir Jenerasyonu Başlatıyor

Continental, Kamyon ve Otobüs Lastik Imalatında Yepyeni Bir Jenerasyonu Başlatıyor

Dünyanın en kocaman beynelmilel lastik tedarikçisi Continental, kamyon ve otobüs lastikleri amaçlı 3 milyon tane lastik ile senelik üretim kapasitesini arttırıyor. 3. nesil otobüs lastikleri amaçlı önce tesisini kuran Continental, yepyeni nesil otobüs lastiklerinin üretilmesi amaçlı toplamda 100 milyon Avro’luk mevduat yapacak.
Avrupa’nın en kocaman lastik üreticisi Continental global büyüme taktiği alanında lastik üretim kapasitesini arttırmaya devam etmektedir. Continental, 2,6 milyon meydana gelen senelik üretim kapasitesini 3 milyon lastiğin üst kısmına çıkarmayı hedeflediği Slovakya’daki kamyon ve otobüs lastiği tesisine 100 milyon Avro mevduat yapacak.
Continental ticari otomobil lastikleri Yöneticisi Dr. Andreas Esser, “Avrupa’nın sürmekte meydana gelen kolay değil uygun fiyat şartlarına rağmen; ticari otomobil lastik tüketimine yönelik taleplerin ortada vadede artacağını düşünüyoruz”derken, sözlerine “Doğu Avrupa, Yakın Doğu ve Afrika’daki gelişmekte meydana gelen piyasalardaki potansiyellerin farkındayız ve buralara da açılarak, yakın gelecekte yükselen beklentisi karşılamak talep ediyoruz. Bu doğrultuda EMEA bölgesindeki (Avrupa, Ortada Doğu ve Afrika)’daki en kocaman üretim tesisimizi genişletmek amaçlı çalışıyoruz”, ifadesini ilave etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir