Cudi top atışına tutuldu

Şırnak’taki Cudi Dağı’nda PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla başlatılan operasyonlar devam ederken, Mart ayında 6 Özel Harekat polisinin şehit olduğu Hisar Çağlayan bölgeleri Kobra helikopterleri tarafından bombalandı. Bölgedeki ’kritik noktalar’ top atışına tutuldu.

Irak sınır şeridi üzerinde bulunan Şırnak’ın Cudi Dağı’nda dün gece hareket halinde bir PKK’lı grubun tespit edilmesi üzerine kapsamlı operasyon başlatıldı.

Hisar Çağlayan bölgesinde yoğunlaşan operasyonda, jandarma özel harekat timleri, PKK’lı teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla gizlenebilecekleri alanları çembere aldı. Operasyona havadan destek veren Kobra helikopterleri PKK’lıların gizlenebileceği alanları bombalarken, Hisar Taburu’ndan sürekli top atışı yapıldı. Bölgeden dumanlar yükselirken, PKK’lıların ise sürekli yer değiştirdiği, jandarkma özel harekat timlerinin ise buna göre dağın bir çok noktasında konumlandığı bildirildi. Cudi Dağı’ndaki ormanlık alanlarda başlayan yangın devam ederken, dumanlar Cizre ile Silopi İlçesi’nden de çıplak gözle görülebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir