Darwin’in Türlerin Kökeni Kitabı ve Kitaptaki Biyolojik Tezat

Darwin’in Türlerin Kökeni Kitabı ve Kitaptaki Biyolojik Tezat

Darwin’in, bu limitsiz değişiklik fikrini en güzel anlatan biyolojik kanıtlardan çok derin ve limitsiz tek düş gücüyle ifade bulan “Türlerin Kökeni”nde yazdığı şu cümlelerdir. “Bir ayı cinsinin natürel seleksiyon yöntemiyle gittikçe daha çok suda yaşamaya uyumlu özellikler elde etmesinde, gittikçe daha kocaman ağızlara sahip olmasında ve nihayetinde bu canlının dev tek balinaya dönüşmesinde hiçbir güçlük göremiyorum”.
Darwin tek ayının balinaya evrimleşebileceğini! bunun içerisinde hiç tek güçlük görmediğini ifade eder. Bizden söylemesi… Hüküm mantık, mantık ve izan sahiplerinindir.
Bu cümleyi Charles Darwin’i tanımayan ve canlılar dair en minik tek bilgisi olmayan tek kişiye okur ve fikrini sorarsanız aldığınız yanıt muhtemelen; bu satırları yazan birey hem tek ayıları, hem tek de balinaları bilmiyor olacaktır.
Gerçekten de elimizde sözlü olmayan soyağaçları bulunmadığı için soy ortaklığını farklı benzerliklerden ortaya çıkarmak zorundayız diye yazan ve bilim insanı olması gerekli olan tek bireyin balinaların ayılardan evrimleşebileceği, bu konuyla alakalı rastgele tek güçlük görmemesini izahı ve bu saçmalığı teorisine ispat olarak göstermeye çalışması hayli enteresan ve ibret vericidir.
Darwin’in mantığına yönelik canlılar arasındaki soy ortaklığının benzerliklerden çıkarılması gerektiği varsayılırsa 2 işlek arasındaki soy benzerliğinin tespitinde ayılarla balinalar arasındaki benzerliklerin göz önüne alınması gerekecektir.
Bütün samimi ve gayretli çalışmalarımıza nazaran ayılarla balinalar içinde her 2 canlının doğurarak çoğaldıkları, yavrularını emzirdikleri, balinaların suda yaşadıkları, ayıların ara sıra suya girdikleri, ciğerleriyle soluk aldıkları, sıcakkanlı oldukları dışarısında benzerlik bulamadık.
Fakat benzersizlikler binlercedir.
Okuyucunun balinaların ayılardan evrimleşebileceği dair rastgele tek güçlük görmeyen Darwin mantığını daha iyi kavraması ve gerçek hüküm verebilmesi için 2 işlek arasındaki benzersizliklerden tek kaçını aşağıya alıyoruz.
Balinalar yalnızca denizlerde yaşar. Ayılar ise gereksinim duyduğunda suya girer. Hem Tek karada hem tek suda yaşar.
Orkalar (katil balinalar) dışındaki tüm balinalar plankton olarak bilinen minik canlılarla beslenirler. Evrim teorisine yönelik planktonla beslenenler orkalardan evrimleşmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir