Diş çürüklerine lazerli çözüm

Diş çürüklerine lazerli çözüm

Alışılanın aksine bir metot meydana iştirak eden lazer yöntemi ile temizlenen çürükler, tedavi anında oluşacak baskıyı önlediğinden ağrı ve acı hissini yok ediyor.

Türkiye’de yüklü olarak tatbik edilen tedavi ile ilgili izahlarda yer alan Profesyonel. Dr. Aslıhan Üşümez, başka diş hekimlerinin lazer tedavisini Türkiye’de öğrendiklerine uyarı çekti.

Çürük rehabilitasyonu ve dolgu işlemi, dişlerinde çürük sorunu hayatını sürdüren pekçok hastanın korkulu düşünü oluşturuyor. Tedavi anında dişte hissedilen stress ve ağrıyla beraber ağız içinden iştirak eden sesin hastalar üstünde negatif tesirine çözüm lazer yoluyla tatbik edilen tedavi ile geldi. Türkiye’de yaygın olarak kullanılan ancak hastalar aracılığıyla pek meçhul bu tedavi yöntemi sağladığı konfor ile de hastalar aracılığıyla keşfedilmeyi bekliyor. Bilhassa derin çürüklerde oldukça başarılı neticeler ele geçirilen metot ile hekimlere de steril iş fırsatı sağlıyor.

Tedavi anında bireylerin yalnızca hafif bir ses hissettiklerini anlatan Bezmialem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Protetik Diş Rehabilitasyonu Anabilim Dalı Başkanı Profesyonel. Dr. Aslıhan Üşümez, “Alışılanın aksine çürük rehabilitasyonu ve dolgu işlemi lazer yöntemi ile gerçekleşiyor. Böylece çürük ışıkla temizleniyor. Silme anında dişe dokunulmadığından dişin üstünde rastgele bir stress, basınç, ağrı ve hassaslık olmuyor. Lazer ışığı çürüğü seçici olarak temizliyor ve dokudan uzaklaştırıyor. İşlem anestezisiz gerçekleşiyor. Lazerle işlem yapılırken kullanılan başlık normalde yapılmış olan işlemde kullanılan başlığa benziyor. Burada bizler ışık gücüyle çürük temizliyoruz. Başka Bir Deyişle dişe dokunmadan uzaktan diş çürükleri temizleniyor. Burada hastalarımıza sağladığımız konfor daha evvelki çürük tedavi başlıklarına yönelik basınç ve ağrı duygusu hastalarımız aracılığıyla duyulmuyor. Hastalarımızın dolguları çok iyi bir biçimde yapılabiliyor”diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir