Doga Yürügüşü ile ilgilenen yararlı bilgiler


Doga Yürügüşü ile ilgilenen yararlı bilgiler

Kesintisiz bir yürüyüş sporunun sıhhat amaçlı yararlarını buradan saymaya kalksak ne civarı manalı olabilir bilemem. Zira bu sayfa ve okumakta olduğunuz bu içerik ilginizi çekiyorsa anlamış olmalısınız ki spor ve sıhhat ilişkisi üst kısmına sizlere bir birşeyler anlatmaya çalışmak bir çok kez tekrar yabancı bir şey olmayacak. Bizim burada belirtmek talep ettiğimiz şey, parklarda bahçelerde ve tartan pistlerde yaptığınız yürüyüş değşehir, bir sırt çantası alıp dere tepe düz diyerek çıktığınız açık meydanda yapılmış olan tabiat yürüyüşleri üst kısmına olacak. Şayet uzunca müddetli, kesintisiz bir tabiat yürüyüşüne çıkmayı düşünüyorsanız, o zaman başınıza neler gelebileceğini eskiden fark edip olasılıklara hazırlıklı olmalısınız.
Aylarca hayalini kurup durduğunuz tabiatta gerçekleşecek huzurlu yolculuklara çıkmak amaçlı öncesinde hükümlü bir duruş sergilemeniz gerekir. Zira tabiat sizin kararsızlıklarınıza hoşgörü gösterecek civarı anlayışlı olmaz her süre. Şunu unutmayın ki verdiğiniz karar hata dahi olsa her süre kararsızlıktan iyidir. İster güzel bir tatil gününde, isterseniz yalnızca bir pazarlık keyfinizden feragat ederek eşinizi, işinizi, arkadaşlarınızı, ailenizi arkanızda bırakıp çıkacağınız bu biçimde bir yolculuğun huzurlu bir biçimde sonlanması tamamıyla sizin alacağınız gerçek hükümler civarı, fizyolojik ve ruhi hazırlığınızla da alakalıdır. Bu yolculuğu tek başınıza inşa etmek civarı bir başkasıyla veya bir grupla beraber de yapabilirsiniz ki, durumu hazırda keyif katsayınızın grafik eğrisi bunlarla da ilişkilidir.
Sadece bir zaman, veya günlerce sırtınızda bir çantayla yürümeye karar mı verdiniz? Yola çıkmaya bedenen ve ruhen hazırlıklı olmadan atacağınız bir hamle nihayetinde, daima hayal ettiğiniz o harika güzergahta yol almaya başladığınız an boynunuzu büküp yarısı yoldan geriye dönmek zorunda kalabilirsiniz. Söylediklerim sizlere ne civarı absürt veya uçuk bir senaryo benzeri görünse de her sene onlarca birey bu nedenden ötürü tabiatta seyahat ve yürüyüşün gerçekliği ile yüzleşip bu iş bana yönelik değilmiş der veya yerine tabiat olarak bilinen şeyin, yeşil çimenli düzlükler, o düzlüklerde uçuşan kelebekler, saçlarınızı okşayan ılık rüzgarlar ve kuş seslerinin eşlik ettiği şırıltılı akan derelerden ibaret olmadığını anlar. İşin en tuhaf yanıysa tabiat gezisini iptal eden veya yarısı yoldan bırakarak dönmeye kalkan bu kişiler rastgele bir yaralanma veya berbat bir deneyim sebebinden de geriye dönmezler. Tersine bu bireylerin kocaman çoğunluğu tabiat yürüyüşüne hayran ve bu konuyla alakalı profesyonel gezginler de olabilmektedir. Üstelik çoğu esasen uzunca sürelerdir tabiat yürüyüşleri yapanlar da olabilmektedir. Tabiat yürüyüşü ile şehir merkezlerinde tartan pistler ve parklarda yapılmış olan yürüyüş ve başka salon sporlarının birbirinde başka aktiviteler meydana geldiği göz ardı edildiği amaçlı bu çeşit meselelerle karşılaşılma ihtimali epeyce yüksektir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir