Duracak yeri olmayan durak

Duracak yeri olmayan durak

Avcılar’da bir farklı metrobüs durağı… Bekleyecek yer meydana gelmediği amaçlı yolcular, otomobillerin arasından cambazlık inşa ederek geçiyor. Bitmedi… Özürlü asansörünün çevreyi da demir parmaklıkla çevrili. Asansörden inen özürlü ne yapacağını şaşırıyor.
METROBÜS deyince aklımıza anında ne -geliyor? ‘Kalabalık, izdiham, soluk alınmaz bir ortam…’ Acı şayet hakikat… Ve işin en kötüsü de sonuçsuz… Metrobüs hattı tek çizgi meydana geldiği, sollama yapılamadığı müddetçe otomobillerin artırılması olası değil, başka bir deyişle bu eziyet baki… Esasen İstanbullu da çoğalış bu çileyi kabullenmiş vaziyette. Tamam, yolcular bütün işkencesine nazaran bu kalabalığa tahammül etmekte da metrobüsteki tek dert yoğunluk değil ki… Plansızca yapılıp yurttaşa kâbus yaşatan duraklara ne demeli! Örnek bir Küçükçekmece durağı var ki hanelere şenlik!
bodrum escort

Güya durağa üstgeçit inşa edilmiş fakat köprü, yerleşim bölgesine değil, E-5’in ortada mahaline iniyor, geçitten inenler de hanelerine varmak amaçlı otoyoldan karşıdan karşıya geçiyor. Elbette kelle koltukta… Geçen Gün, Ivedi Yakıntı Hattı’na iştirak eden bir mesajla öğrendim ki aynı bir gariplik de Avcılar Parseller Metrobüs Durağı’nda yaşanıyormuş. Esasında Avcılar’daki tablo hepten vahim… Baştan sona yanlışlarla dolu durakta hangi bir problemi anlatayım ben de şaşırdım. Bir kere metrobüse biniş ve iniş bir sürü şayet bir sürü riskli. Vatandaşın bekleyeceği yer olmadığından yolcular otomobillerin arasından, daracık bir yerden cambazlık inşa ederek geçiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir