El Emeği, Göz Nurlarını Sergilediler

El Emeği, Göz Nurlarını Sergilediler

Yüreğir Belediyesi kültür evlerde kursiyerlerin el emeği, göz nuru dökerek ürettiği ürünlerin sergilenmesine başlandı.

11 kültür evinde kursiyerlerce el emeği, göz nuru üretilen ürünler 15 Nisan’a civarı itinalı olarak sergilenecek. Köprülü Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi’nde açılışı Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan aracılığıyla yapılmış olan sergiye insanlar yüklü alaka gösterdi.

Hafta sonuna civarı açık kalacak sergiye tüm Adanalıları çağrı eden Başkan Çelikcan, “Kültür evlerimiz ilçede kocaman bir eksikliği giderdi. Yüreğir’in ve Yüreğirlinin gelişimine kocaman katkı imkanı sunan bu öğrenim yuvaları yer aldıkları mahallelerde öyle ki birer kandil benzeri çevrenine ışık saçıyor. Bu Sabah burada kültür haneleri bazında önce sergimizi açacağız. Ek Olarak ek olarak sonra öbür kültür evlerimizde de itinalı olarak sergilerimiz olacak. Allah kısmet ederse aşama nihayetinde ise çok görkemli bir biçimde Yüreğir Kültür Merkezimizde sezon finalini yapacağız. Orada tüm kültür evlerimizin yapmış meydana geldiği harika yapıtları hep beraber

sergileyeceğiz. El emeği, göz nuru bu eserler bilhassa çocuk kızlarımız ve kadınlarımızın ne civarı oldukça başarılı olduklarının bir göstergesi. Kültür evlerimizi açarken en mühim hedefimiz kadınlarımız ve çocuk kızlarımızın 4 duvar arasından kurtulmalarını sağlamak ve ne civarı üretken olduklarını ve olabileceklerini meydana koymaktı. Adana’ya, Türkiye’ye misal oluşturacak Kültür Evlerimiz Yüreğir’in değişim gösteren ve gelişen yüzünü gösteren mekanlarımız olmakta ve olamaya aynı ritimde devam edecek. Tüm hemşehrilerimizi hem bir bu serggüzel, hem bir de 15 Nisan’a civarı ilçemizin farklı noktalarındaki Kültür Evlerimizde açacağımız öbür sergileri gezmeye çağrı ediyorum” halinde konuştu.

Şu anda faaliyette meydana gelen 11 kültür evinde 83 branşta 800’e yakın kursta verilen eğitimlerden her sene aşağı yukarı 30 bin Adanalının faydalandığının her gün Başkan Çelikcan, okul niteliği taşıyan bu öğrenim yuvalarında toplumsal ve kültürel faaliyetlerin çoğalarak aynı ritimde devam edeceğini ifade etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir