Elektrik motorlu otomobiller

Elektrik motorlu otomobiller

Konuşmasında seri imalata geçilen cereyan enerjisi kullanan cereyan motorlu araçlar ile ilgili da haber verici Aybar, şunları kaydetti:

“1995 seneninden itibaren gelişmiş ülkelerde bir dayanışma meydana geldi. Bilhassa otomotiv sektörü temiz bir etraf temin edecek ya da etrafı ek olarak az kirletecek kimi teknolojileri uygulamaya başladı. Biz de Renault olarak bunu yaşama koyduk ve bunun için ‘eko 2’ dedik. Eko 2 otomobillerin üretildiği fabrikalarda tüm etraf standartları uygulanmak zorunda. ISO standartları vardır. Bunları fabrikalarda yapmak zorundayız. Yeniden otomobillerin içerisinde kullanılan malzemelerin yüzde 95’ini yeniden elde etmek ve yeniden kullanmak zorundayız.

Yani geriye dönüşümünü sağlamak zorundayız. Bizim asıl hedefimiz, karbondioksit salınımın önüne geçmek. Bunun karayolu da cereyan enerjisi kullanan cereyan motorlu pilli araçlar. Bundan 3 yil öncesinde konu netleşince çoğalış yatırımlara geçilmesi icap etti ve geldiğimiz noktada pekçok mevduat da bunun gibi başladı. Yeryüzünde

2009 seneninden itibaren bu civarı kapsamlı bir çeşitlilikte bu işi seri imalata alan bir marka olmanın ve Türkiye’de bu müessesesi temsil faktörün mutluluğunu yaşıyorum. Zira çok kritik bir mevduat yapıldı.

Şu ana civarı harcanan ücret, bu bilişim için tam 4 milyar euro oluyor. 4 model şu anda seri üretim evresinde. an itibariyle Türkiye’de de seri imalata geçirdiğimiz bir model var. Bunun Için az bir zaman öncesinde başladık. Araçlar stoklanıyor, Avrupa’ya ve dünyanın öbür yerlerine ihracatına başlandı. Bu otomobilleri yaparken kirliği ve ısınmayı önlemenin yanında bir de satın alınabilirliğini oluşturmak istedik. Benzer sürede herkesin zevkine hitap eden bir ürün çeşidin olmasını sağlıyoruz. Neticede içerisinde bulunan pili haricinde tuttuğumuz zaman Otomobilin fiyatı bir dizel motorlu araç ücretine isabet geleceği seviyeler yakalandı. Esasen seri üretim ondan ek olarak sonra başladı.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir