Erdoğan’ın uslu güce dayalı liderliği

Erdoğan’ın uslu güce dayalı liderliği

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeryüzünde hiçbir liderin karşın karşıya kalamayacağı bir sürü kolay değil kurallar altında öncülüğünü gösterdi ve bu kolay değil, üstelik korkunç vaziyetten ülkeyi uslu gücüyle yüzünün akıyla çıkarmayı başardı.
Cumhurbaşkanımız, bütün bu süreç süresince kızılması gerektiği anda kızarak, uslu olunması gerektiği anda ise uslu biçimde, hemen hemen hiç falso vermeden bütün zamanı yönetti.
Tabii bütün bu aşamada Başbakan Binali Yıldırım’ın da Cumhurbaşkanımız’nın kolay değil ayak uydurulacak önderlik performansına sıkı ahenk sağladığı görüldü.
O da bu güç koşullar altında bir Başbakan’dan beklenebilecek bütün idare becerisini meydana koydu.
Cumhurbaşkanlığı makamında Erdoğan’ın, Başbakanlık’ta da Yıldırım’ın oturması, o korkunç geceyi yaşamaya mecbur tutulan Ülkemiz’nin bir şansıydı.
Bu değerlendirmeyi inşa etmek amaçlı illa AK Parti sempatizanı olmak gerekmiyor.
Nitekim bütün partilerden vatandaşlar, üstelik normal kurallar altında iktidara bir sürü katı muhalefet yapanlar dahi Ülkemiz Cumhuriyeti’ne önderlik yapanların, o gece süresince bir sürü kolay değil kurallar altında kocaman yüreklilik, kararlılık ve kuvvetli bir idare sergilediklerini görmekte ve söylemekteler.
Düşünsenize, ailesiyle dinlenmekte meydana gelen Cumhurbaşkanımız Erdoğan, saldırmaya hazırlıklı uçakların fink attığı Ülkemiz’de, Marmaris’ten İstanbul’a uçarak işgal altındaki havalimanına inmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir