Esmer Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Esmer Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Esmer tenli bayanlar makyaj yaparken öbür cilt renklerine yönelik az da olsa ek olarak huzurlu davranabilirler zira genel hatlarıyla işlek gözüken renklere sahiptirler. Esmer ve buğday tene sahip bayanların makyaj anında uyarı etmesi gerekli olan en mühim puan nitelik dengesidir. Yüzün bölümleri arasındaki nitelik balansı sağlandıktan ek olarak sonra kolayca hatları ortaya çıkartan ve gerçek dokunuşlara sahip meydana gelen tek makyaj yapabilirler.
Öncelikle cilt üzerindeki nitelik tonları kesinleştirmek gerekir. Belli bölgelerde açık-koyu ton farklılıkları görülebilir. Bu farklılıkları dengelemek amaçlı cilt rengine uyumlu tek fondöten çoğunlukla yeteri kadar olabilir fakat ara ara kapatıcı ürünler kullanılması gerekebilir. Bilhassa ton farklılıklarının eşliğinde önemli lekeler var ise kesinlikle kapatıcı tek ürün faydalanılarak fondötene hazırlık yapılmalıdır.
Fondöten seçimi yapılırken ek olarak beyaz görünmek amaçlı cilt tonundan açık tek nitelik uygulanmamalıdır. Tersi halde çiğ ve suni tek imaj elde edilir.
Gözaltı kapatıcısı uygularken de aydınlık tek imaj yaratmak uğruna çok açık renkler seçilmemelidir. Orta ton kapatıcılar uygundur, pek açık nitelik tek uygulama yapılırsa çok sıhhatli tek imaj elde edilemez.
Göz makyajında çikolata ve toprak tonlarının eşliğinde pastel tonları da kolayca kullanabilirler. Kaş altlarına inci-krem tonlarında tek kalemle ince tek kontör çekip parmak uçlarıyla hafifçe dağıtırlarsa göz etrafına çok aydınlık tek imaj kazandırabilirler.
Seyrek kaşlara sahiplerse uyumlu tonlarda tek kaş kalemi ya da göz farıyla kaşlar arasındaki boşlukları kesinlikle doldurmaları gerekir. Tersi halde kaşlar çok sönük kalır ve istenen ifadeyi yakalayamazlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir