Ford Fiesta R5 görücüye çıktı


Ford Fiesta R5 görücüye çıktı

Geçtiğimiz sene piyasaya getirilen Ford’un gelmiş geçmiş en çabuk seri imalat Fiesta’sı meydana gelen yepyeni 1.6 Litre EcoBoost motorlu Ford Fiesta ST’nin altyapısıyla ortaya konulan Fiesta R5, kamuoyunun karşısına ilk defa M-Sport’un İngiltere’deki merkezinde çıktı. Ford Fiesta R5, M-Sport aracılığıyla tasarlanan gri ve kırmızı vinil boyasıyla kendisinden emin bir imaj sergiliyor. Fiesta’nın baskın siluetini öne çıkartan yepyeni görünümüyle Fiesta R5, ‘ralliye hazırlıklı’ ilk R5 spesifikasyonlu araba olarak öne çıkıyor.
Uzun süredir hiçbir projenin kendisini Ford Fiesta R5 civarı heyecanlandırmadığını dile getiren M-Sport İcra Direktörü Malcolm Wilson OBE; “Bu arabaya kocaman süre ve çaba harcadık ve tasarımcılarımız otomobili favori olarak hazırlamak amaçlı benzersiz bir denetim ve geliştirme çalışması yaptılar. Şu ana civarı yapılmış olan testlere bakılırsa, şüphesiz iyi çalışmamızın karşılığını alacağız benzeri yaşanıyor. 18 Otomobilin depozitosunun şimdiden yatırıldığını düşünürsek araba sporları dünyasının M-Sport’un rekabet gücü yüksek ve emin bir araba üreteceğine duyduğu güveni rastlamak harika” halinde konuştu.
Fiesta R5, M-Sport’un evvelki projelerine yönelik tam bir dönüşümü simgeliyor. Yüzde 90’ı baştan tasarlanıp üretilen araba bu istikametiyle yepyeni ev yarış otomobilleri içinde bir ilk konumunda.
İki çeker yarışlarından 4 çeker yarışlarına muhteşem bir geçiş yaratan Fiesta R5, ilerleme severleri amaçlı ideal model. Kullanım kolaylığı göz zönünde tutularak tasarlanan Fiesta R5, dünyanın 4 bir yanından takımların kolaylıkla yönetim ve bakımını yapabileceği bir model. Lansmanının sonrasında Finlandiya Rallisi’nde yarışacak araçlar listesine bir dizi R5’in girmesi bekleniyor. Fakat, WRC’ye katılım amaçlı 18 Otomobilin depozitosunun şimdiden yatırılmış olması dikkate alındığında, Fiesta R5’in Finlandiya Rallisi’nden önce ilk rekabet deneyimini WRC dışarısında, Temmuz sonuna gerçek atölyeden çıkar çıkmaz farklı yarışlarda gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir