Ford Focus unvanını korudu!

Ford Focus unvanını korudu!

Otomotiv Araştırmaları Şirketi Polk aracılığıyla yapılmış olan global sektör araştırmasının neticelerine yönelik Ford Focus önce çeyrek neticelerine yönelik dünyanın en çok satan arabayı unvanını devam ettirdi. Ford’un hayat çapındaki 9 imalat hanesinde dakikada ikiden pek imalat adedine sahip meydana gelen Focus, 2013’ün önce çeyreğinde 288.724 adetlik satış adedine erişti.

2012’de dünyanın en çok satan arabayı unvanına sahip meydana gelen Ford Focus, 2013’ün önce çeyreğinde de bu unvanını korudu. Tek evvelki senenin benzer dönemine yönelik hayat genelindeki satışları yüzde 18 yükselen Ford Focus, Polk’un global sektör araştırması neticelerine yönelik, senenin önce çeyreğinde 288.724 adetlik piyasaya erişti. Ford’un amiral gemisi Focus, Türkiye’de de Ford’un en oldukça başarılı binek yeni sezon modelleri aralarında yerini aldı.

İngiltere, Brezilya ve Çin benzeri pazarlardaki fazla yüksek istek, Focus’un dünyanın en çok satan binek arabayı unvanını savunmasında gösterişli oluyor. Birinci çeyrekte İngiltere’deki Focus satışı toplamında 25.081’e ulaşırken Brezilya’da geçen seneye yönelik yüzde 18’lik artışla 7.227 Focus satıldı. Çin’de ise 2013’ün birinci çeyreğinde, geçen senenin benzer dönemine nispeten yüzde 153’lük artışla toplamında 104.065 Focus trafiğe tescil edildi.

Pazarda en yüklü rekabetin yaşandığı sınıfta yarışmacı Focus; petrol verimliliği, fazla yüksek kalitesi, ileri bilişim ürünü zengin donanımları ve huzurlu sürüş özelliklerinin eşsiz bileşimiyle önce çeyrekte dünyanın en çok satan arabayı oluyor. Avrupa’da “Uluslararası Senenin Motoru 2012″ödülünü meydan 1.0 litre EcoBoost benzinli motoru kullanan önce Ford modeli meydana gelen Focus, sunduğu petrol ekonomisi ile de yüklü alaka gördü. 2012 senesinde yapılmış olan imalat kapasite artışı doğrultusunda satışlar yükselmeye devam ederken, 4 kıtadaki 9 Ford imalat hanesinde dakikada 2 adetten pek Focus üretildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir