Ford Otosan’ın ticari araçları, BASF boyalarıyla renkleniyor

Ford Otosan’ın ticari araçları, BASF boyalarıyla renkleniyor

Dünyanın önder kimya şirketi BASF, Ford Otosan ile yaptığı iş birliği kapsamında 2013 seneyin başından itibaren firmanın Kocaeli, Ülkemiz’deki fabrikasına baz kat boya ve vernik sağlıyor. Ülkemiz otomotiv piyasasının öncüsü meydana gelen Ford Otosan, Ford Avrupa’nın ticari otomobiller imalat merkezi olarak konumlanmış durumda.

BASF, temin ettiği boyalara ayrıyeten, fabrikada memur alan teknik servis temsilcilerinden meydana gelen bir ekiple beraber meselesiz bir boyama zamanı yaşanmasını sağlamak üzere teknik dayanak sunuyor. Konuyla alakalı görüşlerini belirten Avrupa Kamyon, Otobüs ve Minibüs İşi Yöneticisi Monika Pander, “Ford Otosan ile meydana gelen yepyeni iş birliğimizden memnuniyet duyuyoruz. Ticari araç pazarında, boya tedarikçilerinin sağlaması gerekli olan kalite ve hizmet standartları yüksektir. Ford Otosan’a her 2 meydanda da BASF’nin yeterliliğini sunduk”diye konuştu. Tek bileşenli verniğe ayrıyeten BASF, Ülkemiz’deki yepyeni müşterisi amaçlı su asallı baz kat boyalar da sağlıyor. Ford Otosan Boyahane Alan Müdürü Sevinçli Aycan ise, dik kalifiye ürünler ve hizmetler imkanı sunan BASF ile çalışmaktan sevinçli olduklarını belirtti.

Ford Otosan Hakkında

Ford Otosan (Ford Otomotiv ANONIM ŞIRKETI), Ford Motor Company ve Koç Holding ANONIM ŞIRKETI’nin eşdeğer ortaklığında çalışma gösteren halka açık bir şirket. 2005 seneninden beri ihracat kapsamında Ülkemiz’nin önce 3 şirketi içinde bulunan Ford Otosan, 5 kıtada 76 ülkeye yapılmış olan araç ve parça ihracatı neticesinde 2012 senesinde piyasasının ihracat öncüsü oluyor. 4 tesiste toplamda 9.527 kişiyi istihdam eden Ford Otosan, 1.240 ARGE mühendisiyle, Ülkemiz’deki en kocaman ARGE tesisine ve Ülkemiz otomotiv pazarında en dik ARGE bütçesine sahip yer alıyor. Bütün Avrupa imalat fabrikaları içinde “En İyi Imalat Fabrikaları”ndan biri olarak değerlendirilen Ford Otosan Kocaeli fabrikasının 320.000 ticari araç üretme kapasitesi yer alıyor. Toplamda 1.600.000m²’lik bir sahaya sahip meydana gelen kuruluş, Transit, Transit Connect ve Transit Custom modellerini üretiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir