Hapşırıktan Ne Türlü Kurtulabiliriz ile ilgili yararlı bilgiler

Hapşırıktan Ne Türlü Kurtulabiliriz ile ilgili yararlı bilgiler

Bilim adamlarına yönelik rastgele bir hastalığın belirtisi olmadan hapşırmanın birey beynine ve kalbine epeyce yararı vard
Hapşırık, burnumuza karabiber, tarçın veya rastgele bir alerjik vaziyette veya grip, nezle benzeri üst solunum yolu hastalıklarında oluşmaktadır. Göz, karın ve diyafram benzeri pekçok kasın verdiği bir reaksiyon olarak anlık, çabuk ve gürültülü bir nefes verme anıdır. Bizler hapşırdığımızda burnumuzdan çıkan çabuk soluğun hızı epeyce yüksektir bu sebeple hapşırırken tuhaf sesler çıkarırız. Hapşırdığımızda çıkan havanın hızı saatte 160 km’dir.
Bilim adamlarına yönelik rastgele bir hastalığın belirtisi olmadan hapşırmanın birey beynine ve kalbine epeyce yararı vardır. Bunun Için nazaran gündelik yaşamda birdenbire tuhaf sesler çıkartmaktan hoşlanmayız ve topluluk içinde hapşırmak istemeyiz.
Şayet karabiber, tarçın, toz, benzeri hapşırmaya ne sebeple meydana gelen faktörleri ortadan kaldırırsak lokal olarak hapşırmanın önüne geçebiliriz. Bu tozlar koklandığında burun gökyüzü yolunu kaşındırır ve bu sebeple beyine dikkat gittikçe hapşırmaya ne sebeple olur.
Alerjik reaksiyon nedenli hapşırıklarda ise alerjisi olduğunuz nebatlar, hayvanlar veya nesnelerden uzak durarak hapşırmaktan kurtulabilirsiniz. Bunların tespiti amaçlı bir ten uzmanına gidip alerjik testler yaptırabilirsiniz. Bunun Için yönelik uzmanınız sizin neye karşın alerjiniz meydana geldiğini saptama edip uyumlu meydana gelen iyileştirme yolunu uygulayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir