Hekim, ‘Mucize Bebekler’in Fotoğraflarıyla Motive Oluyor

Hekim, ‘Mucize Bebekler’in Fotoğraflarıyla Motive Oluyor

Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Hafsa Padişah Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Müdürü Profesyonel. Dr. Tayfun Özçakır, odasını tüp bebek ve aşılama yoluyla dünyaya iştirak eden ‘mucize bebekler’in fotoğraflarıyla süsledi. Profesyonel. Dr. Özçakır, çocuklara bakınca motive meydana geldiğini ve iş aşkının arttığını konuştu.

CBÜ Hafsa Padişah Hastanesi Tüp Bebek Merkezi Müdür Profesyonel. Dr. Tayfun Özçakır, hastanedeki odasında dünyaya gelmelerinde kocaman gayret harcadığı bebeklerin resimlerini astı. Görenlere tebessüm ettiren koleksiyonunun kendisine mutlu olmak verdiğini ifade eden Profesyonel. Dr. Özçakır, 2013’ün Haziran ayı içinde açılan Tüp Bebek Merkezi’nde bugüne civarı tahmini 600 bebeğin dünyaya geldiğini konuştu.

ŞİLİ’DEN BİLE HASTA BAŞVURDU

Geçen sene tüp bebek ve aşılama yoluyla tahmini 300 ailenin bebeklerine kavuştuğunu belirten Özçakır, tüp bebekteki muvaffakiyet oranlarının yüzde 42 meydana geldiğini ifade ederek, “Birçok yerde hamilelik elde edemeyen bize müracaat eden hasta olanların bebeklerine kavuşmalarına ortak olduğumuz amaçlı çok mutluyuz. Etraf illerden birden fazla hasta Manisa’ya gelerek hastanemize başvuruyor. Şili’den dahi hastamız var. Bu başarımızdan gurur duyuyoruz. Çok mutlu olmak veren bir his. Hastalara gebe kaldığını söylediğimizde mutlu olmak gözyaşları motive ediyor” diye konuştu.

TÜM LARI ODAYA SIĞDIRAMADI

Yıllardır bebek özlemi çeken ailelerin tüp bebek ve aşılama yoluyla bebek sahibi olmalarının kendisine mutlu olmak verdiğini kaydeden Özçakır, bu mutlu olmak anlarını da dünyaya iştirak eden çocuklarının resimlerini odasına asarak ölümsüzleştirdi. Tüp bebek yoluyla dünyaya iştirak eden bebeklerin ve ultrason resimlerinin bulunduğu koleksiyonunun kendisini iyi hissettirdiğini ifade eden Özçakır, “Burada olanların dışarısında ek olarak pekçok fotoğraf var. Onları sığdıramadığım amaçlı asamadık. İçlerinde ikiz bebeklerimiz de var. Üçüz bebeklerimiz dünyaya geldi. Canım sıkıldığında yorgun hissettiğimde onlara bakıyorum ve tekrar kuvvet topluyorum. Onları rastlamak hakikaten bana enerji veriyor, maneviyat veriyor” diye sohbet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir