Hesap Kesim Tarihinde Yapılmış Olan Harcama Ekstreye Ne Süre Yansır ile ilgili yararlı bilgiler

Hesap Kesim Tarihinde Yapılmış Olan Harcama Ekstreye Ne Süre Yansır ile ilgili yararlı bilgiler

Tüketicilerin kredi kartı kullanırken bilhassa heyecan ettikleri konuların en başında, yapılmış olan harcamayı önümüzdeki hesap kesim tarihine ne türlü öteleyebilecekleri geliyor. Bununla alakalı açıklayıcı meydana geldiğini düşündüğümüz bir takım verileri yayına önce başladığımız dönemlerde paylaşmıştık. Fakat o dönemden bu güne kredi kartı uygulamalarında meydana gelen bir takım değişiklikler, bir takım aktüellemeleri sizinle paylaşmamızı gerektiriyor.
Kredi kartı hesap kesim tarihinde yapılmış olan harcamanın önümüzdeki hesap özeti dönemine ötelenip ötelenmemesinde en bariz etken hiç kesinlikle işlemin geçtiği POS cihazıdır. Alım Satım yapılmış olan kredi kartının POS cihazıyla benzer bankaya ilişkin olması (on us işlemler) halinde, hesap kesim tarihinde gerçekleştirilen alım satım işlemi o zaman tertip edecek ekstreye yansıyacaktır.
Ortak POS işlemlerine dikkat
Son bir kaç yıl içinde bilhassa zincir mağazalarda Partner POS tüketimi artmaya başladı. Partner POS, çok sayıda bankanın POS uygulamalarının bir bir POS aleti üstünde çalışmasına olanak verici bir çözümdür. Bu çeşit POS’lar, fert işyerlerinde bilhassa kasaların meydana geldiği yerlerde alan açması tarafından mühim bir avantaj sağlıyor. Bunun yanında çok bankaya ilişkin işlemin bir bir cihaz üzerinden inşa edilmesi, işlem yapanlar amaçlı kullanıcı önyüz farklılıklarından meydana gelen sıkıntıları mühim ölçüde azaltıyor.
ortak posOrtak POS tüketimi son zamanlarda bilhassa, süpermarketlerde, kocaman alım satım zincirlerinde ve yakıt istasyonlarında karşımıza çıkıyor. Partner POS uygulamalarına şu şekilde bir göz attığımızda; İş Bankası, Güvence, Yapı Kredi, Akbank, HSBC, Finansbank ve Citibank’ın Partner POS çözümlerinde yer alığını görüyoruz. Bu da esasında kredi kartı piyasasında yer alan bütün kocaman kart markalarını kapsadığını gösteriyor.
Ortak POS’ta, üstünde uygulaması yer alan bankaların kartlarına ilişkin prefix/binler otomatik olarak tanınır, işlem amaçlı kartın ilişkin meydana geldiği banka menüsü çıkar ve işlem bunun üzerinden gerçekleşir. Bu çeşit işlemlerde tekrardan hesap kesim tarihinde yapılmış olan ‘on us işlemler’ o zaman tertip edecek hesap özetine yansır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir