Honda, karbon emisyonunu yüzde 30 azaltacak


Honda, karbon emisyonunu yüzde 30 azaltacak

Yayınladığı senelik etraf raporuna yönelik Honda, 2020 seneye civarı bütün dünyadaki üretimlerinde kullandığı CO² emisyonunu %30 oranında azaltmış olacak.
“Blue Skies For Our Children-Çocuklarımız amaçlı Mavi Bir Gökyüzü”sloganıyla 1970’lerden bugüne çevreyle arkadaş teknolojiler geliştirmeye süren Honda, karbon emisyonunun düşürülmesinden petrol hücreli (hidrojen ile personel) araçlara civarı kapsamlı bir yelpazede çalışmalarını sürdürüyor.
Bu çalışmalarının bir göstergesi olarak yayınladığı senelik etraf raporunda Honda’nın, üretimde kullandığı su ve enerjiyi azaltarak, etkili geriye dönüşüm sağlayarak ve ürettiği ürünlerdeki petrol tüketimini düşürerek, 31 Mart 2012 bakımından otomobilde %9.5, motosiklette %24.1 ve kuvvet ürünlerinde %13.5 oranında karbon emisyonlarında düşüş gerçekleştirdiği belirtiliyor.
Honda 2020 seneye civarı bu üç segmentte gerçekleştirdiği üretim ve lojistik faaliyetlerinin karbon emisyonunu bütün yeryüzünde %30 oranında düşürmeyi hedefliyor.
Honda Etraf Senelik Raporu 1999 seneninden itibaren her yıl itinalı olarak yayınlanıyor. Bu yıl 15’incisi izah eden raporda 2020 hedeflerine ilişkili olarak veriler ayrıntılı olarak yer ediniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir