İETT’DEN ‘TARİF’SİZ EZİYET

İETT’DEN ‘TARİF’SİZ EZİYET

İETT’nin zeki gsm telefonları amaçlı yaşama geçirdiği MOBİETT uygulamasının sokak tarifleri yolculara çile çektiriyor. Güzergâh uzatılılıyor, tek vasıtayla gidilecek sokak amaçlı 3 vasıta teklifliyor, 45 dk sürecek yola 100 dakika tarif veriliyor.
İETT, yolcularına erişim kolaylığı sağlamak amaçlı kısa bir zaman öncesinde yepyeni bir uygulamayı faaliyete sundu. Zeki gsm telefonlarına indirilebilen MOBİETT isimli uygulama yardımıyla yolcular, konum bilgilerini paylaştıklarında harita üstünde, etraflarında yer alan durakları ve bu duraklardan geçtiğimiz bütün otobüs hatlarının yaklaşık geliş saatlerini, hakikat vakitli olarak görebiliyor. Hattın uğradığı durak verileri, hangi durağa kaç dk ardından ulaşılacağı benzeri verilere de
sanliurfa escort
ulaşılabiliyor. Bu uygulamanın bir öbür hizmeti de ‘Nasıl giderim?’ Başka Bir Deyişle yolculara gitmek talep ettikleri yere toplanmış transfer araçlarıyla ulaşabilmeleri amaçlı hat ve güzergâh tarifi vermesi. Örnek, Bakırköy’desiniz ve Beşiktaş’a gitmek arzu ediyorsunuz. Nerede olduğunuzu ve amaç bölgeyi seçiyorsunuz. Uygulamanın sizlere gitmek dilediğiniz yere en kısa sürede hangi toplanmış erişim araçlarıyla ulaşabileceğinizi göstermesi gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir