İlk Trijenerasyon Hastanemiz Açılıyor

İlk Trijenerasyon Hastanemiz Açılıyor

Sağlık Bakanlığıyla Başbakanlık Toplanmış Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) aralarında imza adan protokolle imalatı tamamlanan, Türkiye’nin enerjisini bizzat üreten yepyeni ev trijenerasyon sistemli önce kamuhastanesi Manisa Turgutlu’da yarın açılıyor.

TOKİ’nin Turgutlu’da inşa ettiği sağlık kurumu, hem tek alanda yaşayanların sıhhatine hem tek de etraf sıhhatine katkıda bulunacak.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirak edeceği merasimle açılışı ifade edilecek hastanede trijenerasyon sistemiyle, doğalgaz faydalanılarak cereyan enerjisi üretilecek.

Lisanssız Cereyan Imalatında Türkiye’de İlk

Trijenerasyon Sistemi, cerehemen yan, sıcaklık ve soğutma üretimi ifade edilecek meydana gelen 3 ana bölümden meydana geliyor. Doğalgaz ile personel tek jenaratör aracılığıyla cereyan üretilecek meydana

gelen sistem yardımıyla cereyan enerjisi ek olarak uygun fiyat koşullarda sağlamak edileceği benzeri, ısıtma ve soğutma hizmetleri de ek olarak az fiyatla sağlanmış olacak. 1,2 mw kapasitesindeki sistem lisanssız cereyan üretimi alanında da Türkiye’de tek önce olma niteliğine sahip.

Yılda 2.5 Milyon Liralık Tasarruf

Hastanenin senelik enerji giderleri ile sistemin üreteceği cereyan enerjisi karşılaştırıldığında ‘Trijenerasyon sistemi’nin hem tek etraf duyarlılığı istikametiyle, hem tek de uygun fiyat açıdan öneminın meydana çıktığı belirtildi.

Hastane binasının senelik cerehemen yan, fuel oil ve doğalgaz giderinin 4 milyon 231 bin TL, Trijenerasyon tesisinin senelik işletme giderlerinin ise 1 milyon 701 bin TL dolaylarında meydana geldiği belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir