İşadamından Ebola’yla uğraş amaçlı 100 milyon dolar

İşadamından Ebola’yla uğraş amaçlı 100 milyon dolar

AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI’li milyarder işadamı Paul Allen, Ebola’yla uğraş amaçlı 100 milyon dolar bağışlayacak.

Microsoft’un kurucularından milyarder işadamı Paul Allen, yaptığı bildiride, Batı Afrika’daki Ebola hastalığıyla uğraş amaçlı 100 milyon dolar bağışlayacağını bildirdi.

İşadamı Allen’in bağışlayacağı paranın 26 milyon dolarının direk ABD BIRLEŞIK DEVLETLERI Rahatsızlık Muayene Tedbire Merkezine (CDC), 7 milyon 500 bin dolarının Massachusetts Üniversitesi (UMass) Tıp Fakültesine ve olan bölümünün da Amerikan Kızılhaçı, UNICEF ve sivil topluluk kuruluşlarına gideceği belirtildi.

Ebola’yla maçta bugüne kadarki en kocaman bağışı yapan işadamı Allen, bu konuyla alakalı minik çaplı bağışçıları yönlendirmek için ”www.TackleEbola.com” isimiyle tek de İnternet sitesi açtı.

Web sitesinin 6 bin el yıkama istasyonunun oluşturulması ve virüsten etkilenenlerin rehabilitasyonunun yapıldığı sıhhat merkezlerindeki yatak sayısının artırılması benzeri ihtiyaçların sağlanmasına destekçi olması bekleniyor.

Allen’in iş ortağı Bill Gates de 50 milyon dolar bağışlayacağını, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ve pediatri uzmanı eşi Priscsilla Chan ise Ebola salgınıyla uğraş için 25 milyon dolar bağış yapacaklarını duyurmuşlardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir