İşgal her yerde, zabıta nerede

İşgal her yerde, zabıta nerede

Kentin anında her yerinde yol kenarları işgal altında. Gümüşsüyü, Yıldız Yokuşu, Dolapdere, Maslak enbaşta olmak üzere yol kenarları kamyonlar, servis ve nakliye araçları aracılığıyla istila ediliyor. Peki ama trafik ekipleri niçin müdahale etmiyor?
ZATEN her daim yüklü ve yorucu meydana gelen İstanbul trafiği, özünden yabancı kimseyi düşünmeyen, trafik bilincinden habersiz şoförler sebebinden iyiden iyiye tahammül edilmez boyutlara erişiyor. Örnek şu park ihlali… Şehrin en kalabalık, en merkezi noktaları, yanlış park sebebinden arapsaçına dönüyor. Öğrenim Gören ve çalışan servisleri, nakliye araçları ve üstelik hafriyat kamyonları yol kenarlarına sıralanıyor… Bu dertten mustarip olmayan koltuk hemen hemen yok ama bir takım noktalar var ki bu yol işgalinden bir sürü çekiyor… Örnek Gümüşsuyu, Levent, Yıldız, Maslak, Dolapdere… Bu liste bu

şekilde uzayıp gider… Trafiğin en işlek meydana geldiği saatlerde yöntemlerin birden çok şeridi istila edilince otomobil kafilesi da kilometreleri buluyor. Halk de araç direksiyonu en başında saç baş yoluyor haliyle… Bakın cuma sabahı bu yol işgali sebebinden iki adımlık karayolu 1/2 saatte aşamayan bir okuyucumuz neler anlatıyor: “Maslak’tan Piyalepaşa’ya 1/2 saatte geldim. Ancak Piyalepaşa’dan Taksim’e ulaşmam 1/2 saati geçti. Normal kurallar altında birden çok dk dahi sürmeyecek yolculuk, Dolapdere’deki yol işgali sebebinden bu denli uzadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir