İTALYAN ŞARAPLARININ YÜKSELİŞİ

İTALYAN ŞARAPLARININ YÜKSELİŞİ

Bunun yakınında İtalyan şarapları çok kocaman hamle inşa etti ve Fransa’yı bu konuyla alakalı zorlamaya başladı. Pekçok şarap yazarı İtalyan şaraplarının yemeklere eşlik etmek tarafından çok oldukça başarılı meydana geldiğini şayet bizzat başına içmeye birçok de uyumlu olmadıklarını yazdı. Bu “yemeğe sıkı eşlik eden şarap İtalyan şaraplarıdır” diye yazılması ise elbette ki Fransızları çileden çıkardı.
Trend dünyasında trendler ne türlü belirleniyor bu bir gizem. Konuya her konsantre olduğumda yepyeni bir trendin başladığını görüyorum. Bir sektörde o civarı sık sık ve süratle stil değişemeyeceğine yönelik kontrollü, tasarılı, programlı farklılıklar yapılıyor olmalıydı. Trend dünyası hep değişiklik içerisinde olmak zorunda. Hemen Hemen her yepyeni defileden öncesinde tema yenileme mecburiyeti var. Ben bir baktığımda 70’li senelerin bir ek olarak fenomen meydana geldiğini, birden çok hafta ardından da bu kez da 80’li senelerin geriye döndüğünü görebiliyorum. Bu kez da “yeni minimalizm” diye bir birşey tanımlamışlar. “Bunun eskiyen minimalizmden ne farkı var?” diye sorarsanız bunu birçok iyi bilen olmayabilir şayet her defileye heyecan yaratmak ve trend yazarlarına konu başlığı sunmak gerekmektedir. İşte bu sebeple çoğalış ben modada trendlere pek ehemmiyet veremiyorum.
Bir de Coco Chanel fırtınası bir ek olarak esiyor. Bu esrarengiz bayan ve markası ile ilgili pekçok kitap yazılmış meydana gelmesine nazaran yenileri halen ek olarak geliyor ve tümü de coşkuyla okunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir