Kafası civarı bir kitleyle doğdu


Kafası civarı bir kitleyle doğdu

Van’da Gültepe serisinin tahmini 10 zaman öncesinde dünyaya iştirak eden bebeğinin kafasına yapışık takdirde yer alan kitle, Özel İstanbul Hastanesi Beyin Cerrahisi Operatör Dr. Oğuz Özel aracılığıyla gerçekleştirilen ameliyatla alındı.
Operatör Dr. Oğuz Özel, önce kez Van’da bu biçimde bir kistle karşılaştıklarını ifade etti. Ek Olarak öncesinde en başında kist yer alan pekçok hastanın operasyon edildiğini vurgulayan Özel, ‘Bebek bize geldiğinde kafasının arka tarafında, başından ek olarak kocaman bir kisti (ensefalose) vardı. Van’da birçok operasyonu gerçekleşen bir vaziyet değildi. Kistin bir bölümü beyin içeriyordu. Hastayı anında operasyona aldık. Oldukça Başarılı geçtiğimiz operasyonun sonrasında hasta kişi sıhhatine kavuştu. Hemen bebeği taburcu faktörün mutluluğunu yaşıyoruz’ dedi.

Bebeğin sıhhat vaziyetinin sıkı meydana geldiğini belirten Özel, ‘İlk kez Van’da bu büyüklükte bir operasyon gerçekleşiyor. Bebekte rastgele bir sorun yok. Ek Olarak sıhhatli bir biçimde yaşamını yaşamaya aynı ritimde devam edecektir’ ifadelerini kullandı. Özel, bu çeşit kistlerin çoğunlukla akraba evliliğinden kaynaklandığını da belirtti.

Bebeğinin sıhhatine kavuşmasına çok sevindiğini vurgulayan kadın Zennure Gültepe de, ‘Benim önce çocuğum. İlk başlarda, ‘Bebeğin yaşayamaz’ dedikleri amaçlı çok korkmuştum fakat operasyonun oldukça başarılı geçmesi beni çok mutlu etti. Çok mutluyum. Doktorlara teşekkür ediyorum’ dedi.
Dede Fahri Gültepe ise, bu biçimde oldukça başarılı bir operasyon gerçekleştirdiği amaçlı Dr. Oğuz Özel’e teşekkür etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir