Karsan V1 Sarı Taksi Yola Çıkmaya Hazırlanıyor


Karsan V1 Sarı Taksi Yola Çıkmaya Hazırlanıyor

Türkiye türk malı otomobili tartışırken, Karsan ve Hexagon Studio’nin ortaklaşa geliştirdiği Türk malı sarı taksi V1 yol amaçlı hazırlıklı. Yol testleri kocaman ölçüde tamamlanan V1’in heyecan edilen önce fotoğrafları;
Karsan ve Hexagon Studio aracılığıyla New York sarı taksi ihalesi amaçlı geliştirilen “V1”, ihalede kaybetmesine nazaran yöntemine devam etmektedir. Imalata yakın önce prototipi gereken testler amaçlı gözlerden uzak bir biçimde yöntemlere çıkarken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yapacağı tecrübe sürüşü amaçlı de hazırlıklı duruma getirildi. Otomobilin, 2012 seneyin mart ayındaki Cenevre Araba Fuarı’nda sergilenerek, bütün dünyaya tanıtılması bilave ediyor.
New York Belediyesi ile TLC (Sarı Taksi ve Limuzin Komisyonu) aracılığıyla açılan “Geleceğin Taksisi”ihalesi amaçlı geliştirilen, finale civarı gelmesine nazaran nihai anda elenen Karsan’ın Türk malı taksisi, gerçeğe dönüştürüldü. İhaledeki akıbete nazaran “yola devam” kararı meydan Karsan, V1’in önce yürüyen prototipini üreterek yol testlerine başladı.
V1’in testleri gözlerden uzak bir biçimde yürütülürken, Otomobilin kamuflajlı olarak çekilmiş resimi da, Kanada’da tertip eden bir kongrenin broşüründe bulundu. Imalata yakın biçimde bitirdiği görülen V1’in testleri Hexagon mühendisleri aracılığıyla yürütülürken, çarpışma ve öbür testler amaçlı de çok sayıda prototipin üretileceği belirtiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir