Karşıyaka Çarşısı’nın işgal sokakları

Karşıyaka Çarşısı’nın işgal sokakları

Her zaman binlerce bireyin geçtiği, gezdiği dev bir alım satım merkezidir Karşıyaka Çarşısı.. Vapur iskelesinden metro istasyonuna civarı boydan boya uzanan o tanınmış 1717 sokakla onu çevreleyen ara sokaklar, alışverişin can damarıdır. O çarşıda harika seviyede bir ücret akışı vardır.
O alanda kirada işyeri meydana gelen da kazançlıdır, dükkan işleten de. Bir Sürü aptalca bir birşey yapmazsa, orada dükkanı meydana gelen esnaf kayıp etmez. Karşıyaka’nın simgelerindendir o çarşı. Ne Türlü Beşiktaş’ın Çarşı taraftar grubu varsa, Karşıyaka Spor Kulübü’nün de benzer adda grubu vardır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini taşıyan Türkiye’nin tek camisi o çarşıdadır. İşte Karşıyaka’nın o sembol, dev çarşısının sıkıntıları da kocaman

oldu. Seneler öncesinde seyyarların dadandığı, kurtarılmış bölge ilan ettiği, belediye ve polisin temizlemek amaçlı kocaman gayret sarfettiği çarşıda son olarak de mafyavari işgaller yaşanıyor.
Olay şu.. Çarşının ana caddesi 1717 sokağa çıkan ara sokaklarda açılan döner, hamburger benzeri fast-food türü gıda maddeleri satan bir takım işyeri sahipleri, dışarı koydukları sandalye ve masalarla sokağı resmen kapatıyorlar. Öbür esnaflara bu sebeple alıcı geçemez olmuş. Bunu sokağı kapatan işyeri sahiplerine söyleyince bir de azar işitmişler. Bazıları tehdit edilince vaziyet belediyeye aksettirilmiş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir