Kartını Göster, Derdini Söyleyeyim

Kartını Göster, Derdini Söyleyeyim

Artık eskisi benzeri dosyalar kaybolmuyor, bilgiler kartta toplanıyor.Dosya,evrak ve film derdi yok, hasta kişi tanıtım kartı amaçlı, kimlik numarası ve ad yeteri kadar. Hasta Kişi takibinde çipli kart sistemi yaygınlaşıyor.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi’nde, çağdaş standartlardaki hasta kişi kabulü iş yükünü hafifletti.Çipli kart sistemiyle hastalarla alakalı verilere hemen erişiliyor. Hastanın kontrol belirtileri ,o zaman yapılmış meydana gelen muayeneleri, hastanın çekilen görüntüleri ,radyografları ve kartları benzeri pekçok bilgi bu kartla takip edilebiliyor.Böylece dosyalar elden ele taşınma problemi ortadan kalkıyor ve hasta kişi mahremiyeti de savunmuş oluyor.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Profesyonel Dr.Tancan Yumuşak Başlı bu konuda şunları anlam ediyor: ” Hasta Kişi mahremiyeti bizim amaçlı mühimdir. sözgelişi bir hepatit b hastası bu problemini etrafla paylaşmak halinde değildir.”

Bununla Birlikte hastanın diş sıhhati öyle ki bir kimlik vesikası benzeri kayıt altına alınıyor.

Bu özelliğiyle hukuki olaylarda, kimlik tespiti amaçlı önem talep ediyor.

Uysal “20 sene ardından gelseniz sizin bu sabah çekilmiş meydana gelen filminizi depolarımızdan kart tarafından ulaşabiliriz.”dedi

Uygulama Toplumsal Güvenlik Sistemi işlemlerinin araştırma ve takibini de kolaylaştırıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir