Kedi Kumu Ne Türlü Temizlenir


Kedi Kumu Ne Türlü Temizlenir

Evcil hayvan edinirken kararsız kalınan noktada belirleyici vaziyette olan en mühim birşey büyük ihtimal seçtiğiniz hayvanın mama ve tuvalet gereksinimi konusudur. Eğer bir köpek alıyorsanız onu altını çizen dışarı çıkarıp dolaştırmanız ve tuvalet ihtiyacını giderene civarı onla beraber beraber beklemeniz gerekir. Bu aşamada ivedî etmeyip, tasmasından çekiştirmeyip onu rahat bırakmanız epeyce mühimdir.
Bununla ilgilenecek vaktiniz ve enerjiniz yoksa tercihinizi bir kediden yana da kullanabilirsiniz. Kedinizin tuvalet gereksinimi amaçlı bir kum kabı ve kedi kumu bulundurursanız sizlere gereksinim duymadan bu ihtiyacını giderecek ve sizin de onu tuvalet gereksinimi amaçlı dışarı çıkarmanıza gerek kalmayacaktır.
Kedi kumu seçerken kedinizin alışkanlıklarını göz önünde bulundurmanız epeyce mühimdir fakat bu noktada unutmamanız gerekli vaziyette olan bir öbür detay pratik temizlenir bir kum seçmenizdir.
Topaklaşan kum dediğimiz kum türlerini temizlemek epeyce kolaydır. Kediniz tuvalet ihtiyacını giderdikten az bir zaman ardından dışkının etrafı kumla kaplanır ve bir topak haline gelir. İdrar ise kuma hapsedilir ve idrarlı kumlar bir araya gelerek bir topak oluştururlar. Meydana Gelen topakları alıp atmanız yetecektir. Geriye sadece temiz kum kalır.
Topaklaşan kumlarda meydana gelen bu topakları bir an önce atmanız epeyce mühimdir. Tersi halde bilhassa idrarın çevresinde meydana gelen topaklar kum kabına yapışabilir. Bu vaziyette hem bir çok huzursuz edici bir koku oluşur hem bir de yapışan kum topaklarını kum kabından temizlemek epeyce pratik değil olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir