Kirlenmeyen ne kaldı

Kirlenmeyen ne kaldı

SON senelerde, şike ve doping kavramları gündelik yaşamın dayanılmaz tartışması oldu.Ünlü Rus raket Sharapova’nın doping itirafı herkesi şaşırttı. Dünyanın en bir sürü galip gelen sporcularından biri meydana gelen Maria Sharapova’nın, ilacı 10 senedir kullandığını izahı bir yanlış mıydı? Bu maddenin yasaklar listesinde bulunduğunu bilmemek mümkün mı?Kortların üst seviye sporcularından biri meydana gelen Sharapova’nın antrenörü, doktoru ve menajeri yaşanılan rezaleti ne türlü açıklayacak? İnsanın aklına arzu eder istemez şu soru geliyor:
Milyon Dolarlar galip gelen sporcu temel denilebilecek bir yanlış yapabilir mi? Hatta 10 senelik bir aşama nihayetinde, hiç mi akıllarına gelmedi yasaklı maddeler listesine bakmak? Dalga mı geçiyorlar?
hatay escort

Benim anladığım kocaman paralar, sporcuları ve etrafındakileri yoldan çıkarıyor. Gözlerini karartıyor. Hırs aklın önüne geçiyor. Dahi dahi bu sonu hazırlıyorlar. Lisansı askıya edinilen Rus tenisçinin izahı tam bir oyun kapmadır. Yaptığını itiraf ederek, “masumiyet zırhına sığınmak”talep ediyor. Spor hayatının bitmemesi amaçlı “son bir şans”yakalamaya çalışıyor. Bu çabanın ne netice vereceğini göreceğiz.
Yalnız Rus tenisçi mi? Son günlerde atletizmde meydana çıkan doping skandalları bütün dünyanın birinci problemi ve gündemi olmayı sürdürüyor. Ek Olarak öncesinde bisiklet yarışı ve haltercilerde sıkça gördük. Bu tip ilaçların alınmasının niyetinin, sporcuların performanslarını arttırmak meydana geldiğini biliyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir