Kutsal dava

Kutsal dava

ABDÜLKADİR Selvi 5 Şubat 2015 tarihindeki makalesinde “AK Parti’nin tercih beyannamesinde ne olacak? Mukaddes dava ya da mukaddes mücadelemiz benzeri bir tema işlenecek mi? Başbakan Davutoğlu’nun Kastamonu İl Kongresi’ndeki konuşmasında bile bu gibi bir vurgu vardı ki, tercih beyannamesinde olmayacak mı? Belli Bir Süre sabır”cümlelerini kullandı. Ceplerinde idam sehpalarıyla dolaşanları aldı bir telaş.
Televizyon tartışmacıları “kutsal”ı referans meydan bir partinin parti olamayacağına, olsa olsa davranış olduğuna hükmettiler, “AK Parti parti değil örgüttür”demelerine ramak kaldı. “Kutsal dava” her nasılsa “kutsal kavga” oluverdi ve CNN Türk’te Şirin Payzın’ın yaptığı programda misafir meydana gelen Yapıt Karakaş’ın “sözde” lapsusu ile iş “Kavgam” kitabını ve Hitler’i çağrıştırmaya civarı gitti.
“Eski solculuk” benzeri “eski İslamcılık”ın da prim yaptığı son zamanlarda yanına bir “eski İslamcı” meydan ferah feza nefret kusuyor. Biri “Cehennem olsun, yabancı bir şey istemiyorum!”yazıyor, öbürü araya IŞİD filan da katarak İslamcılık şeytanlaştırması inşa ediyor. CUMHURIYET HALK PARTISI’nin ve bundan bu gibi “vaizsiz bankacılık”yapmakla iktifa etmeyi içerisine sindiremeyen Cemaat tabanlı kalemlerin beraberce organize ettiği nefret söylemi, Erdoğan’ı amaç almayı geride bıraktı, AK Parti’nin “iç arbede olmadan yasal yöntemlerle gitmesinin zor”olduğundan dem vurmalara civarı geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir