KUVVET, ENERJİ, TEMPO, MÜCADELE

KUVVET, ENERJİ, TEMPO, MÜCADELE

Mücadele gücü; hırs, tempo ve teknik becerinin üstesinden geldi. Son Avrupa Şampiyonu İspanya’nın doygunluğu, takımın gençleşme gereksinimi kritik bir sorun olarak alana yansıdı. Türkiye’yi yendikleri yatıştırmaya dışarısında sergiledikleri futbolları bizzat kendilerini dahi sevinçli etmedi. Yavaş oynuyorlar. Bir Sürü pasla ortada meydanda zaman öldürdüler. Ofansif sorun yaşadıkları bir hakikat. Bir Sürü ciddi yıldız futbolcuları, ferdi yeteneklerini ortaya çıkaramayınca gol üretmek güçleşiyor.
Örneğin İtalya. Bir Sürü istekliydiler. Yepyeni bir format denediler. Rakibi üzerine çekip, dar meydanda
escort hatay
sıkıştırmak, tatlı katı ve bir sürü adamlı koruma duvarıyla golcüleri yıldırmayı sıkı uyguladılar. Kontra toplarla pozisyon aradılar. Taktiksel muvaffakiyet olarak ortaya çıkan yepyeni sistem, bir zamandır yerlerde sürünen İtalya futbolu amaçlı umut olabilmektedir. Almanya’ya penaltılar ile yenilmeleri şanssızlıktı.
Bir yabancı iddialı ve proje kulübü Belçika’daydı. Fransa’da geleceğin ekibini alana sürdü. Altın ev diye adlandırılan kadro, teknik idarenin yanlışları neticesi şampiyonaya erken gözlerini yumdu. Fakat, sergiledikleri oyun ve çocuk oyuncular, Avrupa futbolunda laf sahibi olmaya aday.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir