Lazer Tedavisiyle Hemoroid Tarih Oluyor

Lazer Tedavisiyle Hemoroid Tarih Oluyor

Bursa Özel Hastanesi doktorlarından Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ergin Kopal, hemoroidin 4 aşamadan meydana gelen bir rahatsızlık meydana geldiğini ifade ederek, “En hafif aşaması birinci evredir. İkinci aşaması iç kısımdadır. Üç ve dördüncü evre dışarı çıkar ve içeri girmeyecek duruma gelmiştir. Erken evrelerde çoğunlukla verdiği bulgu kaşıntı, makat kısmında ıslaklık, iç çamaşırında kirlenme benzeri yakıntılarla gelirler ama ileri evrelerde ağrı, kanama, kitlesel evreyi oluşturma, rahatsızlık kaşıntı benzeri yakıntılara ne amaçla olur”diye konuştu.

“UZMANLAR KLASİK YOLLARA ALTERNATİF ÜRETTİ”

Hemoroidde asıl sorunun tanıda değil rehabilitasyonda meydana geldiğini dile getiren Dr. Kopal, “Hemoroid tedavisiyle alakalı bireylerin pekçok takıntısı var. Cerrahi yöntemlerde dokuyu kesip çıkardığınız süre açık yağlar oluşmaktadır. Operasyon sonrasında

ağrı oluşmaktadır. Bu da hastaları en fazla sıkıntıya sokan unsurlardan biridir. Bu da klasik tedavi yöntemlerine muadil yöntemler geliştirmemize neden oluyor. Bantla boğmak, içerisine ilaç sunmak ve lazerle hemoroid ameliyatları yolunu geliştirdik”diye sohbet etti.

“LAZER TEDAVİSİYLE 15 DAKİKADA İŞLEM BİTİYOR”

Lazer rehabilitasyonunun 15 dk sürdüğünü ve bireyin benzer zaman haneye gidebildiğine dair Kopal, “Lazer enerjisiyle dışarıdan damar yatağının içerisine giriyoruz. Hemoroidin büyüklüğüne yönelik belli sayıda atış yapıyoruz. İşlem esnasında hemoroidin yüzde 40’ı hemen küçülüyor. 4 hafta içinde hemoroid dediğimiz damar yapısı tamamıyla kuruyarak kayboluyor. Lazer rehabilitasyonunun en mühim özelliği, kesip çıkarmadığınız için öbür yollara yönelik ağrıyı yaşamıyorsunuz. 15 dakika operasyon sonrasında benzer zaman haneye dönebiliyorsunuz” halinde sohbet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir