Mahrumiyet bölgelerine 2 kat maaşla 5.200 sözleşmeli hekim geliyor

Mahrumiyet bölgelerine 2 kat maaşla 5.200 sözleşmeli hekim geliyor

Türkiye Kamu Hastaneleri Müessesesi, mahrumiyet bölgelerindeki sıhhat elemanı eksikliğini gidermek için sözleşmeli personel alımına gidecek. Kurum bilhassa doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi olmak üzere ülke çapında belirlenmiş 5 ve 6. Bölgedeki 26 şehirde şehir merkezi ya da ilçelerinde sözleşmeli pratisyen ve profesyonel hekim istihdam edilecek.

2 KAT MAAŞ

İstihdam edilecek hekimlerin aylıkları 2 kat olacak. Ülkemiz Kamu Hastaneleri Müessesesi Başkanı Profesyonel. Dr. Ali İhsan Dokucu, “Yapılacak aranjman ile 26 şehrimizde tespit edecek şehir merkezleri ve kazalarda sözleşmeli olarak vazife yapacak pratisyen hekimlerin maaşında en az 2 bin, profesyonel hekim aylıkları ise en az 3.000 TL yükseliş gösterecek.” diye sohbet etti.

Kurum, sözleşmeli olarak 5 bin 200 dolaylarında tek kadro almayı amaçlıyor.

SÖZLEŞMELİ HEKİM BELİRLENEN 26 İL YA DA İLÇE MERKEZİNDE VAZIFE YAPACAK

TKHK Başkan Yardımcısı Ercan Özgül, profesyonel doktor, hemen yan dal uzmanı ve tabiple alakalı 26 şehirde personel temininde sorun çektiklerini iletti.

Bu 26 şehir ve ilçede çekilen personel sıkıntısını çözmek için alanda gönüllülük esasıyla tek iş yürüterek kişilerin uygun fiyat olarak motive olmasını temin edecek tek sistem kurmaya çalıştıklarını kaydeden Özgül, “Bu anlamda burada çalışanlar daha çok fazla yüksek gelir elde edecek. Geçmiş dönemde de bu uygulama inşa edildi. Iş sulhu mananında sorunlar yaşandı. 26 şehirde belirlenmiş 5 ve 6. bölge şehir ve kazalarda bütün gereksinim alanında kadro alınacak. Orada esasen vazife yapan arkadaşlarımızda bu kadrolara müracaat ederek sözleşmeli olabilecek.” halinde sohbet etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir