Mesai bitti, başının çaresine bak

Mesai bitti, başının çaresine bak

Hükümet, topluma hizmet etmek ve onun meselelerini çözmek amaçlı ortaya konulan bir hizmet kurumudur.Bir emel değil, hizmet arabayı meydana iştirak eden hükümet, insanın insanca hayata doğruluk ve hürriyetini sağlamak amaçlı vardır.O devletin içerisinde müesseseler vardır.Biri de belediyelerdir.Belediyelerin içerisinde de birimler vardır.Biri de İzmir’de su işlerine bakanımız İZSU’dur.Bu müesseseler ve birimler, insan marifetiyle yönetilir. İnsanca hizmeti yeniden insanlar verir.Devletin çalışanı insanlar da insanca ortamda hizmet üretmek ister.
Bu yüzden de mesai saati diye bir iş tertip etmesi konmuştur.Bunları şunun amaçlı anlatıyorum.Önceki zaman ajanslara bir bilgi düştü.Selçuk kazasında evini su basan Murat Öztürk adlı vatandaş, bizzat gayretiyle ve komşularının sayesinde suları boşaltmaya çalışıyor. Olmuyor.İZSU’yu arıyor. Yardım isteğine pozitif yanıt alamıyor.
Şirince karayolu üzerindeki İZSU binasına yaya olarak gidip görevliye hali anlatıyor.Görevli, mesainin sona erdiğini, destekçi olamayacaklarını söylüyor.Yalvar yakar inandırma edip evine dönüyor.Yaklaşık 3.5 saat ardından su basan haneye iştirak eden İZSU çalışanları mesailerinin sona erdiğini, bu durum amaçlı evlerinden çıktıklarını söylüyor.İşte o süre Murat Öztürk’ün sinirleri boşalıyor. Şu Şekilde bağırıyor
“Ülkem amaçlı vergimi veriyorum, hizmetlerimi yapıyorum. Fakat bu çeşit felaketlerde vatandaşın yakınında olması gerekli olan müesseseler, kişilerin mağdur olmasını sağlıyorlar.Alacağını söke söke meydan bu müesseseler mevzubahis hizmet olunca ne amaçla bu şekilde üslup takınıyor?Ayrıca ambulans, itfaiye, cereyan, su benzeri konularda hizmet verici müesseseler, ‘mesaim bitti’ benzeri absürt sapan bir lafla bizzat kendilerini savunamaz.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir