MFÖ’den sırılsıklam konser


MFÖ’den sırılsıklam konser

MFÖ, Çorlu Cumhuriyet Parkında konser verdi. Ek Olarak önce Cumhuriyet bayramı etkinliklerinde düzenleneceği izah eden fakat yüklü yağış sebebiyle Kurtuluş Bayramı törenlerine ertelenen MFÖ Konseri yeniden yağmur altında inşa edildi. Konseri tahmini 10 bin birey sırılsıklam olma pahasına takip edildi.
Çorlu Belediyesi aracılığıyla yaptırılan Cumhuriyet Parkında önce konser gerçekleştirildi. Ek Olarak önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerinde yapılacağı izah eden fakat gökyüzü muhalefeti sebebiyle Çorlu`nun düşman işgalinden kurtuluşunun 90. yıldönümü törenlerine ertelenen MFÖ Konseri bu defa de havanın yağmurlu meydana gelmesine karşın inşa edildi. Yağmur altındaki açık gökyüzü konserini binlerce birey takip edildi. Yağmuru hesaba katarak konser meydanına gelenler şemsiyeleri ile önlem alırken bazıları da hazırlık olunca yağmur altında ıslandılar. Sırılsıklam olma pahasına konseri takip edilen binlerce birey MFÖ`nin sahnede söylediği şarkılara eşlik ettiler.
Cumhuriyet Parkı içinde bulunan konser kapsamında oyun alanı/sahne alan MFÖ Konserini Çorlu Kaymakamı Hulusi Doğan, 5. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş, Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan da takip edildi. Konserin nihai kısmına gerçek sahneye çıkan Çorlu Belediye Başkanı Ünal Baysan günün hatırasına MFÖ`ye çiçek takdim etti. Baysan: “Cumhuriyet Parkı’nın açılış merasiminde Mazhar-Fuat-Özkan’ın bu şekilde iyi bir konser vermesinden ötürü mutlu olmak duyuyorum. Türk pop müziğinin efsane gruplarından MFÖ bereketle beraber geldi. Çorlulu hemşerilerimiz de bizi bu şekilde bir gün içerisinde tek bırakmadılar. Bu Şekilde bir milletçe pek nadir belediye başkanına kısmet olmuştur. Ne mutlu bana ki sizin benzeri hemşerilerim var” diye konuştu. Çorlu Belediyesi’nin sloganı “Adımız Çorlu, Soyadımız Türkiye”yi söyleyen Baysan`a, konser sahasındaki binlerce yurttaş da daima bir oral eşlik ederek sloganı yineledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir