Michelin’den Ferrari ve Porsche ile dev birliktelik


Michelin’den Ferrari ve Porsche ile dev birliktelik

Dünyanın en kocaman lastik üreticilerinden Michelin, lüks araba markaları Ferrari ve Porschee’nin 2 yepyeni modeli amaçlı özgün ekipman tedarikçisi oluyor. Dik km geçerliliği, dik performans, enerji tasarrufu ve güvenliği birlikte sunan Michelin lastikleri, Porshce’nin yepyeni SUV modeli Macan’a özgün ekipman olarak lastik sağlarken Ferrari 458 Speciale’nin hayat çapındaki bir tedarikçisi olacak.
Yeni Porshce Macan, 3 ayrı Michelin lastik serisi ile çeşitli zeminlere hazırlanıyor. Porsche Macan; Michelin’in her çeşitli mevsim koşulunda kullanabilen ve AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI benzeri tespit edecek ülkelerde piyasaya getirilen lastiği MICHELIN Latitude Tour HP, kış şartlarında kudretli güvenlik ve performansı birlikte sunan MICHELIN Latitude Alpin 2 ve bundan önce Cayenne modelinde de kullanılan enerji tasarrufu, uzunca hayat, dik performans sunan MICHELIN Latitude Sport 3’ü özgün ekipman olarak kullanabilecek.
Michelin aracılığıyla otomobillerin beklentilerine özel olarak geliştirilen bu üç lastik ailesinin tamamı, öbür performans alanlarından ödün vermeden güvenlik, uzunca ömürlülük, petrol tasarrufu ve sürüş keyfini artırmak üzere en ileri bilişim ve inovasyonun benimsendiği “Michelin Total Performance” taktiğini yansıtıyor.
İtalyan otomotiv devi Ferrari’nin yepyeni modeli 458 Speciale, Michelin’in ileri bilişim ile ürettiği performans lastiği MICHELIN Kaptan Sport Cup 2 ile yola çıkıyor. Otomobilin geliştirilmesi ile eş vakitli olarak gerçekleştirilen simülasyon ve pist testleri yardımıyla lastikler projenin başlamasından bu yana belirlenmiş üç spesifik meydanda çok dik düzeylerde performanslar ele geçirdi. Kuru tabanda daha çabuk ve meblağlı tur performansları, ıslak tabanda ise en yüksek sokak tutuşu imkanı sunan MICHELIN Kaptan Sport Cup 2, yepyeni Ferrari 458 Speciale’nin harika performansına ulaşabilmesi amaçlı en mühim ve bölünmez bir parçası haline geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir