Modern hukukla didişeceğim derken İslam’ın dışına düşmek

Modern hukukla didişeceğim derken İslam’ın dışına düşmek

Samsun Müftüsü Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Öztürk “18 yaşlarındaki bir delikanlının zinasını güzel karşılıyor da 17 maaş bebeğe tecavüz edildiği süre karşı çıkıyorsak bu timsahın gözyaşları demektir”dediğinde sene 2014’tü. Müftü daha daha sonra izahını düzeltmiş, “Ben bu iki şeyi birbirine eşdeğer görmüyorum, 17 maaş bebeğe tecavüz canavarlıktır, barbarlıktır. Fakat 17 maaş bir çocuğa tecavüz eden bir birey ne türlü bu duruma geldi, bunun için da bakmamız gerekli. Bunun temelinde yatan birşey zinadır. Bir hudut yoksa hiçbir hudut yoktur”demişti.
Garip bir şekilde bu paylaşım yeni bir şeymiş benzeri yine dolaşıma girdi. Sebebi, Muammer B. isimli pedofilin işlediği tecavüz suçunu tüm Müslümanlara üstelik İslam’a yıkma gayretidir. Açık ve telin edilesi bir girişim.
Ancak olup biteni İslam’ın bir kusuru imiş benzeri lanse etmeye kalkışan linççi güruh ne civarı haksız ve nefret dolu ise bu sorunlar üst kısmına gerçek dürüst kafa yormayanlar ve konuyu tartışmayı bilmediğini dahi bilmeyenler de o civarı kocaman bir yanılgı içindeler.
Samsun Müftüsü’nün “timsahlı”ifadeleri, bu sabah art niyet içerir bir kasıtla, Karaman olayından politik netice süzme amacıyla yine dolaşıma sokuluyor olabilmektedir. Ama bu vaziyet o sözlerin arkasındaki mantığın söylendiği tarihte de sıkıntılı meydana geldiği gerçeğini değiştirmiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir