Muğla’da fuhuş operasyonu

Muğla’da fuhuş operasyonu

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, polisin tertip ettiği fuhuş operasyonunda gözaltına edinilen otel işletmecisi 48 yaşlarındaki Seliman Duman, ‘İnsan ticareti, fuhşa aracılık ve koltuk sağlamak etmek’ suçundan gözaltına alındı.
Marmaris İlçe Güven Müdürlüğü’ne ilişkili Asayiş Ofis Amirliği ekipleri, Tepe Semti Sevgi Yolu’ndaki bir apart otele fuhuş yapıldığı ihbarı üst kısmına düğmeye bastı. geçtiğimiz Pazartesi akşam saat 23.30 sıralarında otele baskın tertip eden zabıta fuhuş yaptıkları iddiasıyla Kırgızistan tebaalı S.E. (22) ve M.K. (21) ile Türk durumda olan M.D. (59) ve İ.H.Ö.’yü (33), fuhuşa aracılık ve koltuk sağlamak etmekten suçlamasıyla ise apart otelin işletmecisi kadın Seliman Duman ve personel Fatma T.’yi (54) gözaltına aldı.

Emniyette ifadeleri edinilen Kırgız tebaalı S.E. ve M.K.’nın iş bulmak ve ev ile işletmelere temizlikçilik inşa etmek uydurma sebebiyle getirildiklerini ve paraları kalmayınca zorlukla fuhuş zorlandıklarını söyledikleri duyuruldu. İki bayanın ifadesi doğrultusunda otel işletmecisi Seliman Duman’ın kiraladığı haneye yapılmış durumda olan baskında 3’ü Kırgızistan tebaalı 6 kadın yakalandı. İki gün içerisinde yakalanan 5 Kırgızistan tebaalı kadın verdikleri ifadelerinde iş arama uydurma sebebiyle kandırılarak zorlukla fuhuş yaptırıldıklarını ileri sürerek yakıntıcı oluyor. Asayiş Ofis Amirliği’nde işlemleri tamamlanan 5 Kırgız kadın hudut dışı işlemleri amaçlı Muğla Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir